Apple iMac z możliwością uruchomienia Windows 7, 8 lub 10

Apple iMac

Użytkownicy komputerów Apple iMac mogą korzystać z intuicyjnego i praktycznie bezawaryjnego systemu macOS. Mimo wielu zalet tego oprogramowania wiele osób ma opory przed rezygnacją z Windowsa ze względu na przyzwyczajenie, upodobanie do gier lub konieczność pracy na aplikacjach, które są niekompatybilne ze środowiskiem Maca. Jeśli też masz ten problem, przeczytaj o tym, w jaki sposób możesz uruchomić Windows 7, 8 lub 10 na komputerach Apple’a.

Jakie programy służą do uruchamiania Windowsa na Apple iMacach?

Najpopularniejszym sposobem na uruchomienie Windowsa 7, 8 lub 10 na komputerze Apple iMac jest utworzenie maszyny wirtualnej, a następnie zainstalowanie w niej oprogramowania Microsoftu. Służy do tego między innymi darmowy program VirtualBox, który posiada szereg udogodnień dla użytkowników:

  • umożliwia łatwe współdzielenie plików i schowka (kopiowanie i wklejanie tekstu) między dwoma systemami operacyjnymi, z jakich korzystasz na jednym urządzeniu;
  • zapewnia sprawną zmianę rozdzielczości Windowsa w trakcie zmiany rozmiarów okna;
  • ma możliwość podłączenia dowolnego urządzenia USB pod system na maszynie wirtualnej.

Właściciele Apple iMaców, którym ciężko rozstać się z Windowsem, mogą zainstalować na swoim komputerze również płatny program Parallels, który posiada więcej udogodnień niż VirtualBox. Aplikacja zapewnia także pełne wsparcie dla urządzeń z zaawansowanym technologicznie ośmiordzeniowym procesorem M1 i gwarantuje natywną prędkość systemu operacyjnego.

Jak zainstalować Windowsa na iMacu?

Jeśli planujesz zakup komputera Apple iMac i wiesz, że będziesz chciał na nim korzystać z oprogramowania Microsoftu, od razu skieruj się do specjalistów. Fachowa pomoc przyda Ci się zwłaszcza wtedy, gdy nie masz biegłości w kwestiach technicznych bądź potrzebujesz wskazówek, jak pracować na obu systemach operacyjnych bez pogarszania wydajności sprzętu. W uruchomieniu Windowsa na iMacu pomoże Ci między innymi obsługa sklepu z urządzeniami Apple UltraUpgrade. Zakupisz w nim powystawowe, poleasingowe i używane komputery i laptopy z logiem jabłka. Sprzęt nie ma śladów użytkowania oraz został sprawdzony pod kątem sprawności i niezawodności. Ponadto pracownicy sklepu na każdym urządzeniu instalują program VirtualBox, a na życzenie klienta mogą także zainstalować 14-dniową wersję próbną Parallels. Udzielą Ci także doradztwa i niezbędnych rad dotyczących korzystania z tych aplikacji.