Auto detailing – jak przywrócić samochodowi dawną świetność?

klasyk

W tym artykule zajmiemy się możliwościami, jakie daje Moto Studio – auto detailing Gdańsk właścicielom klasyków oraz samochodów, które już dłuższy czas jeżdżą po naszych drogach.

Mająca kilkanaście lat limuzyna może niejednego skusić: dalej w pięknym stylu, klasą, za przystępne pieniądze. Podobnie kwestia ma się z youngtimerami i oldtimerami. Niektórym w oko wpadną dobrze zachowane perełki PRLowskiej motoryzacji  (np. najlepsze egzemplarze maluchów potrafią kosztować 15-20 tysięcy złotych, choć zdarzają się i droższe).

Nawet jeśli ząb czasu ich nie nadgryzł i obszedł się łaskawie, to i tak rysy po długim czasie użytkowania będą widoczne – jeśli nie w garażu, to w pełnym słońcu. Tutaj przyda się auto detailing. Jeśli mieszkasz na Pomorzu – najlepiej auto detailing Gdańsk Moto Studio. Mają na swoich koncie setki realizacji – zarówno zwykłe modele, jak i samochody za kilkaset tysięcy złotych.

Lakier

Pierwszym co rzuca się w oczy, jest stan lakieru. To on jest wystawiony na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych – nawet jeśli samochód był garażowany. Zanim zabezpieczymy pojazd na przyszłość, trzeba zająć się przeszłością. Przede wszystkim trzeba zrobić korektę lakieru i go dobrze wypolerować. Pozwoli to na nałożenie powłoki ceramicznej. Sprawia ona, że samochód:

  • ma chronioną powierzchnię przed czynnikami chemicznymi i fizycznymi;
  • lakier szkli się. Jego kolor jest uwydatniony;
  • mycie samochodu jest znacznie prostsze;
  • samochód z powodu właściwości hydrofobowych lakieru trudno jest zabrudzić.

Powłokę można także położyć np. na felgi. Zamiast niej możemy pomyśleć także nad aplikacja folii samoregenerującej. Jej zaletą jest zabliźnianie się (bez szkód wizualnych) folii pod wpływem ciepła, gdyby ta została uszkodzona.

Szyby, skóra i pielęgnacja

Każdy kto ma auto zabytkowe, wie jak dużą wartość ma każdy oryginalny element. Niestety w wypadku przedniej szyby wystarczy kamyk lecący spod koła innego samochodu. Wtedy czeka mozolne szukanie oryginalnej części. Można się przed tym zabezpieczyć, nakładając folię ochronną.

Auto detailing nie jest jednak jedynie dbaniem o to, co widoczne na pierwszy rzut oka z zewnątrz. Jedną z najważniejszych rzeczy nadającą smak wielu pojazdom jest skórzana tapicerka. Moto Studio auto detailing Gdańsk nią także zajmuje się także kompleksowo. Braki, przetarcia, dziury – to wszystko da się naprawić. Do każdej tapicerki kolor dobierany jest indywidualnie, dlatego nie widać różnicy między elementami. Gdańscy specjaliści zajmą się także na nasze zlecenie bieżącą konserwacją i pielęgnacją. Zrobią to profesjonalnie z należytą dbałością o szczegóły.