Pierścionki zaręczynowe nie tylko z brylantami. Przegląd rozwiązań

pierścionki zaręczynowe

W życiu większości mężczyzn nadchodzi taki moment, że wybierają się do salonu jubilerskiego, by wybrać idealny pierścionek zaręczynowy dla swojej ukochanej. Bogaty wybór biżuterii sprawia, że panowie mogą mieć problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Przede wszystkim należy zdecydować, jaki kamień szlachetny będzie zdobił pierścionek. Popularnym wyborem jest brylant, ale my przedstawiamy również inne propozycje.

Brylant jest bez wątpienia najchętniej wybieranym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych. Nic dziwnego bowiem wyróżnia się uniwersalnym, pięknym wyglądem. Dzięki temu pasuje do różnych stylizacji i może być zakładany niezależnie od okazji. Jest to oszlifowany diament, który z pewnością spodoba się każdej kobiecie. Świadczy również o luksusie, dlatego panowie tak chętnie decydują się na jego zakup. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart mówi: Diament to bardzo cenny kamień, symbolizujący wieczną miłość. Oznacza także niewinność oraz dobro. Zachwyca swoim urokiem i właściwościami. Jest bowiem bardzo wytrzymały i odporny na różne uszkodzenia. Stanowi świetny wybór na zaręczyny, ale możliwości jego podarowania jest znacznie więcej.

Kolorowe kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych

Kolorowe kamienie szlachetne to doskonały wybór dla osób odważnych i lubiących zwracać na siebie uwagę. Należy jednak pamiętać, że mogą nie pasować one do wszystkich stylizacji. Okazują się jednak bardzo piękne i mają ciekawe znaczenia, dlatego często panowie decydują się na zakup pierścionka zaręczynowego właśnie z kolorowymi kamieniami. Na uwagę zasługuje m.in. szafir, uznawany za kamień księżnej Diany, ponieważ zdobił jej pierścionek. Oznacza przede wszystkim czystość, nieśmiertelność i prawdę. Za jego pomocą można wyrazić szczere uczucia ukochanej osobie.

Doskonałym wyborem jest również pierścionek zaręczynowy z rubinem. Ten kamień szlachetny symbolizuje głównie miłość, odwagę oraz pasję. Z tego powodu okazuje się idealny jako prezent dla kobiety, której planujesz wyznać swoje uczucia i poprosić ją o rękę. Symbolika i czerwony kolor rubinu sprawiają, że cieszy się on dużym zainteresowaniem jako kamień wręczany podczas zaręczyn. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się także szmaragd, symbolizujący szczęście, siłę oraz witalność. Zapewnia bezpieczeństwo, co też jest bardzo ważne podczas wyznawania miłości ukochanej. Z kolei kobietom uwielbiającym kolor niebieski na pewno spodoba się pierścionek zaręczynowy z topazem. Ten kamień szlachetny wygląda naprawdę zjawiskowo i pasuje do większości stylizacji. Zwraca na siebie uwagę, ale jednocześnie wygląda bardzo subtelnie. Oznacza moc i siłę, a błękitny odcień tego kamienia pomaga w pokonywaniu różnych problemów życiowych. Uważa się także, że topaz wspomaga leczenie depresji i ożywia umysł.