Co można zrobić dla skóry trądzikowej oprócz codziennej pielęgnacji?

pielęgnacja skóry

Codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej jest bardzo ważna, bez niej ciężko prowadziłoby się leczenie trądziku. Niemniej znakomitym uzupełnieniem pielęgnacji oraz leczenia farmakologicznego są zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Jakie kosmetyki są używane w gabinetach kosmetycznych oraz z jakich zabiegów można skorzystać? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się kilku ciekawych rzeczy.

Jakie zabiegi przy trądziku można wykonać?

Gabinety kosmetyczne posiadają wiele propozycji dla klientów z problemami skórnymi, w tym również z trądzikiem. Kosmetyki, jakie są do tego wykorzystywane, aby były skuteczne, muszą posiadać bezpieczne składniki aktywne. Preparaty marki Nanili wykorzystują w swojej marce Professional wyłącznie składniki aktywne ze sprawdzonych źródeł.

Zabiegi, które wykonuje się w problemach skórnych to między innymi:

  • radiofrekwencja mikroigłowa;
  • peeling chemiczny;
  • mezoterapia mikroigłowa;
  • terapie laserem;
  • ozonoterapia.

Kosmetyki dla gabinetów kosmetycznych

Ze względu na bezpieczeństwo kosmetyki Nanili trafiają do gabinetów kosmetycznych po pomyślnie zakończonym procesie weryfikacji. Chodzi tu wyłącznie o to, aby wiedzieć, czy preparaty trafiają do odpowiednio wykształconych osób. Firma Nanili organizuje dla salonów kosmetycznych specjalne szkolenia, spotkania online i stacjonarne. Każdy z ich produktów został dokładnie przetestowany oraz poddany ocenie specjalistów.

Na czym polega peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to skuteczna metoda w leczeniu trądziku u dorosłych, jak i u osób z tłustą cerą. Zabieg chętnie jest wybierany z uwagi na niską cenę, oraz zadowalające efekty leczenia. Zazwyczaj wraz z leczeniem środkami farmakologicznymi oraz pielęgnacji cery w warunkach domowych, dołącza się na przykład peeling chemiczny w celu podtrzymywania uzyskanego efektu. Główną z zasad peelingu chemicznego jest eksfoliacja naskórka, czyli jego złuszczanie i działanie przeciwzapalne. Dzięki temu nie tworzą się na skórze stany zapalne, poza tym usuwając warstwę rogową skóry, zwiększa się penetrację, dzięki czemu następuje lepsze wchłanianie stosowanych miejscowo leków i kosmetyków.

Skuteczność działania peelingów chemicznych

Oprócz powyższych, czyli złuszczaniu naskórka i działania przeciwzapalnego, peelingi chemiczne posiadają jeszcze jedną cechę – rozpuszczają zaskórniki. To znaczy – działają bezpośrednio na przyczynę powstawania trądziku i dbają o to, aby nie blokowały się ujścia mieszków włosowych i nie gromadził się w nich łój.

Oczywiście warto pytać w gabinetach kosmetycznych o możliwości zabiegów w leczeniu trądziku, natomiast nie można zapominać o codziennej pielęgnacji skóry.