Czy gry strategiczne to dobry pomysł na prezent dla dorosłych?

gry

Strategiczne gry planszowe to prawdziwy hit ostatnich lat. Stanowią fantastyczną alternatywę dla gier komputerowych, rozwijają zdolności logicznego myślenia, uczą zdrowej rywalizacji, a do tego są uwielbiane przez dzieci i nastolatków. Czy jednak podarowane w prezencie dorosłemu wywołają uśmiech, a może raczej zdziwienie na jego twarzy? Sprawdzamy, czy osoby, które już dawno skończyły 18 lat, lubią gry strategiczne.

Komu spodoba się prezent w postaci strategicznej planszówki? 

Strategiczne gry planszowe to wciągająca rozrywka, pozwalająca przyjemnie spędzić popołudnie czy wieczór w gronie rodziny lub znajomych. Spodobają się każdemu, kto lubi rozbudowane, czasami wielogodzinne rozgrywki wymagające pełnego zaangażowania, przewidywania i planowania kolejnych ruchów. Gry strategiczne pozwalają przenieść się do innego świata i na chwilę zostać inwestorem, dowódcą, hazardzistą czy detektywem.

Gry planszowe, w tym gry strategiczne, dorośli coraz częściej kupują wcale nie dla swoich dzieci, ale dla siebie. Granie w gronie znajomych świetny sposób na relaks, dobra zabawa i okazja do spotkań towarzyskich. Dzięki interesującej grze na żadnej domówce nie grozi nam nuda! Dużą popularnością cieszą się także uniwersalne strategiczne gry rodzinne, integrujące pokolenia. Dziadkowie chętnie grają w nie z wnukami, a rodzice z dziećmi – zdradza nam pracownik hurtowni z zabawkami Kraina Zabawy w Puszczykowie koło Poznania.

Polecane planszowe gry strategiczne dla dorosłych 

Gra strategiczna może zatem stanowić doskonały prezent dla dorosłych w każdym wieku: od studentów po seniorów, pod warunkiem że lubią wspólne aktywności i chętnie podejmują nowe wyzwania. By prezent okazał się trafiony, warto dobrać tematykę gry do zainteresowań obdarowanego. Producenci gier wychodzą naprzeciw tej potrzebie, oferując niezwykle szeroki asortyment strategicznych gier planszowych. Które z nich warto wziąć pod uwagę? Oto kilka sprawdzonych propozycji:

  • Monopoly – ponadczasowy klasyk, stworzony w czasach Wielkiego Kryzysu i cieszący się niesłabnącą popularnością. Gra polega na handlu nieruchomościami, wzbogacaniu się lub… bankrutowaniu. Jest dostępna w wielu ciekawych wersjach;
  • Rummikub – wciągająca gra towarzyska dla całej rodziny, wielokrotnie nagradzana na całym świecie. Kto przechytrzy przeciwników i pierwszy pozbędzie się kostek, wygrywa!
  • Ryzyko – strategiczna gra wojenna, w której celem jest podbicie świata lub wykonanie specjalnej misji;
  • Okręty – znana od lat gra dla dwóch osób teraz dostępna jest w wersji elektronicznej, a dźwięki i efekty świetlne podkręcają emocje graczy;
  • Kasyno Las Vegas – idealna dla fanów hazardu i gry w kości;
  • Blokus – przeznaczona dla miłośników łamigłówek. Ma proste zasady, ale wymaga czujności i logicznego myślenia, by opracować strategię wygranej.

Pamiętajmy, że nie wystarczy jedynie podarować komuś dobrą grę strategiczną – by prezent naprawdę ucieszył obdarowanego, koniecznie trzeba z nim zagrać!