Czy wybór taniej domeny jest opłacalny?

domeny

Każdy, kto zdecydował się na otwarcie własnego sklepu internetowego na konkretnej platformie wie, że musi również zainwestować w odpowiednie usługi hostingowe, a także w odpowiednią domenę. Nie da się ukryć, że dla początkujących przedsiębiorców, inwestycja ta może nieco przekroczyć jego możliwości. Z tego też względu, poszukują oni tanich domen. Jednak czy są one opłacalne?

Po co przepłacać?

Najtańsze domeny zyskują sobie coraz to większą popularność, a co więcej, świetnie uzupełniają się one z tanim hostingiem internetowym. Niska cena może jednak rodzić wiele wątpliwości. Często właściciele sklepów sugerują się przekonaniem, że im droższa domena, tym większą zapewni im rozpoznawalność. Co więcej, często uważają oni również, że im droższa domena, tym większy ruch będzie generowany na ich stronie. Okazuje się, że nic bardziej mylnego, a rodzaj domeny nie ma żadnego powiazania z ruchem na stronie. Tanie domeny internetowe, są więc świetnym rozwiązaniem, by zapewnić firmie nie tylko solidny adres, ale także nie przepłacać już na początku swojej działalności. Jedyne o czym należy pamiętać to sam fakt, by domena wskazywała odbiorcom na rodzaj prowadzonej działalności lub nawet bezpośrednio kojarzyła się z firmą jaką prowadzi dany przedsiębiorca.

Rozpoznawalność marki nie musi być kosztowna

Niezależnie od ceny danej domeny, w dalszym ciągu pozwala ona na rejestrację bezpiecznego i niezawodnego adresu. Tanie domeny dodatkowo pozwolą to uzyskać przy poniesieniu maksymalnie niskich kosztów. Tak więc, można śmiało powiedzieć, że jeśli przedsiębiorca nie wybierze odpowiedniej nazwy domeny, to nawet te najdroższe nie wpłyną na poprawę rozpoznawalności marki i nie przyniosą wymiernych korzyści. Co więcej istnieje wiele wariantów tanich domen, więc z pewnością będzie można połączyć z nimi w pewien sposób rodzaj prowadzonej działalności i wykreować solidny adres.

Czy tanie domeny są opłacalne?

Pytanie to wydaje się być prawdziwie retorycznym. Śmiało można powiedzieć, że jedną z największych zalet jakie oferują tanie domeny jest właśnie ich opłacalność. Nie tylko zagwarantują one niezwykle krótkie i łatwe do zapamiętania adresy, ale także i rozsądną cenę, która nie nadweręży budżetu początkującego przedsiębiorcy. Oczywiście zarządzanie tanimi domenami obywa się w klasyczny sposób, za pomocą intuicyjnego panelu klienta. Należy pamiętać, że przede wszystkim przed zakupem domeny, warto dokładnie sprawdzić co tak naprawdę wchodzi w jej cenę. Niekiedy droższe domeny mają również wiele, ukrytych kosztów, o których klient dowiaduje się tuż przed samym jej zakupem.