Gdańsk dla seniorów. Propozycje wypoczynkowe dla osób starszych

Gdańsk dla seniorów

Wypoczynek nad morzem cieszy się ogromną popularnością wśród osób w każdym wieku. Coraz częściej na takie wakacje udają się również seniorzy. Na terenie Gdańska nie brakuje lokalizacji, do których warto wybrać się podczas pobytu w Trójmieście. Wiele z nich to nie lada gratka właśnie dla osób starszych, które kochają spokojne atrakcje, często z walorami edukacyjnymi.

Atrakcje dla seniorów w Gdańsku 

Wiele starszych osób kocha atrakcje, które nawiązują do historii, a często także do lat ich młodości. Będąc w Gdańsku, warto udać się m.in. do Europejskiego Centrum Solidarności. Dzieje tej organizacji są doskonale znane wielu seniorom, którzy widzieli je na własne oczy.

Jeśli chodzi o inne muzea, bez wątpienia warto udać się do Muzeum II Wojny Światowej. Przedstawia ono historię tego ważnego wydarzenia zarówno z punktu widzenia cywili, jak i polityków. Starsze osoby często lubią powracać pamięcią do przeszłości czy opowieści swoich rodziców, dlatego muzeum może ich zainteresować.

Będąc w Gdańsku, warto odwiedzić również latarnię morską, słynnego Żurawia, a także Ratusz Główny Miasta. Ciekawym miejscem jest też Muzeum Bursztynu. Seniorzy zwykle preferują atrakcje, które nie wymagają od nich zbyt wiele wysiłku. Z tego powodu muzea, w których można spokojnie podziwiać eksponaty, będą strzałem w dziesiątkę.

Godne uwagi jest także Muzeum Narodowe w Gdańsku z wieloma dziełami znanych artystów z całej Europy. Jest to jednak atrakcja skierowana głównie do tych seniorów, którzy kochają obcowanie ze sztuką. Wczasy nad morzem w Gdańsku są więc idealnym wyborem zarówno dla młodych, jak i nieco starszych osób.

Atrakcje kulturalne dla seniorów 

Niektórzy seniorzy lubią też bliskie spotkania z kulturą. Doskonałym pomysłem podczas pobytu w Gdańsku jest więc udanie się do takich miejsc, jak Teatr  Wybrzeże czy Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina. Regularnie są w nich organizowane różne ciekawe wydarzenia kulturalne.

W zależności od pory roku w Gdańsku są organizowane również specjalne wydarzenia dla seniorów. Wówczas warto zatrzymać się np. W hotelu Orle, skąd można w łatwy sposób dojechać do interesujących Cię lokalizacji. W Gdańskiej Galerii Miejskiej można skorzystać m.in. z zajęć ceramicznych i graficznych specjalnie dla osób starszych. Co roku organizowane są także specjalne Dni Seniora, podczas których różne instytucje proponują dodatkowe atrakcje dla osób starszych.