Dlaczego wybielanie zębów preparatami Opalescence jest skuteczne i pozbawione ryzyka?

wybielanie zębów

System wybielający Opalescence jest jedną z najpowszechniej stosowanych metod rozjaśniania szkliwa zębów. Podstawą sukcesu amerykańskich żeli wybielających są doskonałe efekty estetyczne, łatwość stosowania i atrakcyjna cena zabiegu. Czy wiesz, dlaczego wybielanie Opalescence ma nie tylko bardzo wysoką skuteczność, lecz także jest całkowicie bezpieczne dla Twoich zębów?

Poprawę walorów estetycznych szkliwa można uzyskać na wiele różnych sposobów. Modne jest wybielanie zębów światłem, czyli aktywowanie środka wybielającego lampami LED lub promieniem lasera. Najbardziej inwazyjne i najdroższe jest maskowanie naturalnego szkliwa poprzez nałożenie porcelanowych licówek lub koron. Omawiane w tym artykule wybielanie Opalescence należy do metod nakładkowych, które cieszą się największą popularnością.

Jak przebiega wybielanie nakładkowe?

Wszystkie systemy nakładkowe są bardzo podobne. Technicznie zabieg polega na aplikacji żelu wybielającego do specjalnych nakładek na łuki zębowe. Powstają one z tworzywa termokurczliwego, które pozwala na wykonanie bardzo dokładnych wycisków łuków zębowych. Wystarczy namoczyć tworzywo w gorącej wodzie, a następnie włożyć do ust i zacisnąć zęby na kilkadziesiąt sekund. Po wychłodzeniu tworzywo zapamiętuje kształt Twoich zębów. Powstaje forma, do której aplikujesz żel wybielający i zakładasz na łuki zębowe.

Taki sposób aplikacji umożliwia bardzo dokładne i równomierne pokrycie zębów żelem wybielającym. Nakładki chronią żel przed zlizywaniem i mieszaniem się ze śliną. Dzięki temu można utrzymywać go przez długi czas na powierzchni zębów w odpowiednim stężeniu. W efekcie szkliwo jest rozjaśnione równomiernie, na całej powierzchni. Nakładki są tak wygodne, że powszechną praktyką stało się zakładanie ich do snu. Długotrwałe działanie żelu wybielającego znacznie poprawia efekt estetyczny. Pozwala też używać preparatu o mniejszym stężeniu substancji aktywnej, co jest znacznie bezpieczniejsze dla zębów. 

Na czym polega wyjątkowość systemu Opalescence?

Substancją aktywną w żelach wybielających jest najczęściej nadtlenek karbamidu. W połączeniu ze śliną uwalnia nadtlenek wodoru, który ma zdolność wybielania szkliwa. Pozostałe składniki to m.in. środki przeciwdziałające nadwrażliwości zębów, jony fluoru, a nawet substancje smakowe. Choć składniki są powszechnie znane, to liczy się formuła, czyli opatentowany sposób ich łączenia w odpowiednich proporcjach.

Zdaniem doradcy klienta z hurtowni sprzętu medycznego Limedic tajemnicą sukcesu preparatów Opalescence jest idealne zestrojenie wszystkich składników: – Dzięki dopracowanej przez lata formule, żele wybielające Opalescence pozwalają osiągnąć maksymalny efekt estetyczny, a jednocześnie nie zaszkodzić zębom. Potwierdzona skuteczność i bezpieczeństwo stosowania sprawiły, że Opalescence jest obecnie przodującym systemem nakładkowego wybielania zębów.

Bardzo dobre efekty działania preparatów Opalescence wynikają także ze ścisłego nadzoru nad przebiegiem wybielania. Starannie wykonane wyciski oraz precyzyjnie dobrane stężenie preparatu i czas jego kontaktu ze szkliwem składają się na doskonały efekt wybielania.