Eleganckie tekstylia, które odmienią Twój dom

tekstylia

Jeśli chcesz czuć się komfortowo i dobrze w swoim domu, zadbaj o dekoracje, które wprowadzą przytulny klimat i ciepłą atmosferę. Stosuj najbardziej uniwersalne kolory bazowe ścian i dużych mebli, aby zostawić sobie duże pole do popisu w postaci ozdób. Dzięki temu zmieniając dekoracje zmienisz swoje wnętrze tak często, jak tylko poczujesz taką potrzebę. Ogromny wpływ na wygląd Twojego mieszkania mają odpowiednio dobrane tekstylia. Niektóre są stałym elementem dekoracyjnym, a inne – takie jak np. obrus z gipiury – są wyciągane na specjalne okazje.

Poduszki i koce – wygodnie i miękko

Urządzając wnętrza takie jak salon, sypialnia czy pokój dziecięcy, nie wolno zapomnieć o dodatkach, które dodadzą przytulnego i komfortowego klimatu. Mowa oczywiście o kocach i poduszkach, które nie tylko są niezwykle funkcjonalne, ale również wprowadzają dużo wdzięku i stylu do pomieszczenia. Duża ilość poduszek na kanapie będzie zapraszała do odpoczynku i relaksu. Z łatwością zmienisz wygląd swojej kanapy wymieniając dotychczasowe poszewki na poduszki. Dzięki nim możesz stworzyć namiastkę każdego rodzaju stylu – od boho po glamour.

Obrusy i nakrycie stołu

Stół to mebel, którego nie sposób pominąć w żadnym rodzinnym domu. To przy nim spędza się dużo wspólnych chwil z najbliższymi. Warto zadbać o jego wygląd, aby siedzenie przy wspólnym stole było jeszcze bardziej przyjemne. Wypróbuj klasyczny, elegancki obrus z gipiury, który sprawdzi się zarówno jako stała dekoracja stołu lub też jako nakrycie podczas uroczystych obiadów. Obrus z gipiury to ponadczasowa ozdoba, która powinna znaleźć się w każdym domu. Dodaje wytworności i sprawia, że każda chwila spędzona przy stole staje się jeszcze bardziej wyjątkowa. Gruba tkanina i piękne ornamenty czynią obrus z gipiury bardzo funkcjonalnym i pożądanym dodatkiem. Najczęściej występuje w kolorze białym lub kremowym, dzięki czemu pasuje do niemalże każdej aranżacji.

Firany i zasłony

Nic tak nie wprowadza przytulnego klimatu jak zadbane zasłony i firany. Zwiewne materiały potrafią zmienić każde wnętrze, nawet to najbardziej surowe. Wybierając firany i zasłony kieruj się przede wszystkim wielkością okna, a także stroną ekspozycji. Najbardziej rozjaśnione okna, pełne słońca lubią zasłony z grubszego materiału, które ochronią wnętrze przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Z kolei ciemniejsze okna lubią towarzystwo czegoś lekkiego i jasnego, aby nie przytłoczyć jeszcze bardziej wnętrza. Podobnie jak obrus z gipiury, tak i firany mogą posiadać pięknie zdobioną gipiurę czy koronkę.