Modnie czy praktycznie? Bluzy oversize

Bluzy oversize

W tytule naszego poradnika postawiłyśmy ważne pytanie. Ale czy w ogóle trzeba na nie odpowiadać? Czy wybierając bluzę oversize wybierasz: albo modnie, albo wygodnie? Absolutnie nie! Początek lat 20. XXI wieku to wielki zwrot w kierunku wygody i komfortu. W naszym poradniku podpowiadamy, co takiego mają w sobie bluzy oversize damskie, że wszystkie je kochamy. Zaczynajmy!

Bluza oversize – damska czy męska? 

Styl oversize to nic innego, jak ubrania przeskalowane. Mają sprawiać wrażenie za dużych, dzięki czemu podkreślają luźny, casualowy charakter stylizacji. Szukając ubrania odpowiadającego takiej stylistyce nie skupiaj się jednak na ubraniach męskich, które naturalnie nigdy nie będą dostosowane do Twojej sylwetki. 

Jeśli marzysz o tym, by na ulicy wyglądać jak Anna Lewandowska, Maffashion, Jessika Mercedes czy Julia Wieniawa, ubrań szukaj w działach z odzieżą kobiecą. Popularność ubrań oversize obecnie pozwoli Ci znaleźć odpowiedni model w większości sklepów, a wybierając model damski masz pewność, że w niej nie utoniesz. 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć wysokiej jakości produkty, sprawdź bluzy oversize damskie w odczapy.pl. Wszystkie z dostępnych tam propozycji zostały uszyte w polskich szwalniach. Wybierając tutaj, masz pewność, że Twoja bluza oversize damska wspiera polską gospodarkę i nie obciąża dodatkowo środowiska naturalnego.  

Jak nosić bluzy oversize damskie? 

Możliwości jest tutaj wiele. Przede wszystkim najbardziej standardowym sposobem jest noszenie bluzy jako wierzchniej części odzieży. Bez problemu połączysz ją ze spodniami lub legginsami, a idąc w takim stroju ulicą, z oczami zasłoniętymi okularami przeciwsłonecznymi, poczujesz się jak nowojorska gwiazda umykająca nachalnym fotografom. 

Innym sposobem, w jaki bluza oversize damska może „zrobić” Twoją stylizację, jest noszenie jej jako sukienki. To rozwiązanie na nadchodzącą wiosnę, kiedy z jednej strony jest już bardzo ciepło, a z drugiej może powiać chłodem. Bluzę oversize damską noszoną jako sukienkę uzupełnij sportowymi butami i kolorowymi rajstopami lub długimi skarpetkami.