Gdzie wyjechać, żeby móc poćwiczyć język angielski?

Gdzie wyjechać, żeby móc poćwiczyć język angielski?

Jaki jest najlepszy sposób na naukę języka? Istnieje ich wiele, a to, jak się uczysz, jest bardzo indywidualne. Jednak gdy znasz już angielski i chcesz poćwiczyć konwersacje w tym języku, najlepsza metoda jest jedna – rozmowa z osobami, które są native speakerami. Gdzie ich znaleźć?

Stany Zjednoczone i Kanada

Angielski angielskiemu nierówny – wiele bowiem zależy od używanych zwrotów czy też od akcentu. Akcent, który jest dla nas, Polaków, najłatwiejszy do zrozumienia, najłatwiej spotkać w Stanach Zjednoczonych, a także w Kanadzie. Choć tu warto podkreślić, iż zarówno Kanadyjczycy jak i Amerykanie mogą mieć spory problem ze zrozumieniem Ciebie – zwłaszcza jeśli masz europejski akcent. Czy zatem USA to najlepszy kierunek?

Wielka Brytania i Irlandia – trochę bliższa wycieczka

Mówi się, że brytyjski akcent jest sexy. Cóż, to prawda. Jednak brytyjskich akcentów jest więcej, niż możesz zliczyć. I jeśli wydaje Ci się, że wszyscy mówią tam za pomocą tak zwanego „Queen’s English”, naprawdę się mylisz. Prawdopodobnie każdy Anglik Cię zrozumie. Czy jednak Ty zrozumiesz osobę Birmingham, Walii lub Szkocji? Oto jest pytani. Podobnie może być z Irlandią, która również słynie z seksownego akcentu całkowicie niezrozumiałego przez obcokrajowców.

A może na Maltę?

Czy wiesz, że Malta była od 1800 do 1964 roku pod „opieką” Wielkiej Brytanii? Dlatego na Malcie językiem urzędowy jest zarówno maltański, jak i angielski. Online możesz nauczyć się kilku zwrotów po maltańsku, jednak nie jest to konieczne, bo tam naprawdę bez problemu dogadasz się z mieszkańcami. A mówią oni angielskim w wersji przeróżnej – czasem brytyjskim, czasem trochę twardszym, z maltańskimi naleciałościami. Możesz jednak mieć pewność, że Ty zrozumiesz ich, a oni zrozumieją Cię. To dobre miejsce, by poćwiczyć język – zwłaszcza w hotelach, restauracjach, muzeach czy sklepach. Tam znajdziesz tego naprawdę wiele, a ludzie są niezwykle przyjaźni.

Czy konieczny jest wyjazd, by lepiej poznać angielski? Kraków, Warszawa, Gdańsk, jak i inne polskie miasta są równie dobre, by poćwiczyć z native speakerem bądź lektorem. Wystarczy znaleźć dobrą szkołę, która Ci to zapewni.