Wyspa Spichrzów, czyli atrakcyjny punkt na turystycznej mapie Gdańska

wyspa Spichrzów

Nie ulega wątpliwości, że Gdańsk to miasto wielu atrakcji turystycznych, pysznych restauracji i klimatycznych uliczek. Nie bez powodu co roku przyjeżdża do niego wielu turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Będąc w Gdańsku, nie można pominąć głównego atrakcyjnego punktu na mapie turystycznej, jaką jest Wyspa Spichrzów znajdująca się w sercu miasta. Co zobaczyć na Wyspie Spichrzów? Podpowiadamy!

Wyspa Spichrzów – historia i najciekawsze atrakcje

Wyspa Spichrzów położona jest w centrum Śródmieścia i znajduje się ona nad popularną rzeką, Mołtawą. Od XII wieku była ona miejscem przemysłowym, w którym znajdowały się liczne spichlerze, czemu zawdzięczana jest nazwa wyspy. W ostatnich latach wiele z nich zostało odbudowanych i jednocześnie wbudowanych w nowe budownictwo. Na Wyspie Spichrzów powstało również wiele nowych budynków, w związku z czym obecnie nazywana jest ona także luksusowym miejscem na mapie Gdańska.

W okolicy Wyspy znajdziemy wiele atrakcji zarówno w porze dziennej, jak i wieczorowej. Przede wszystkim warto wybrać się na spacer deptakiem, podczas którego możemy podziwiać klimatyczny krajobraz z Mołtawą w tle. Z Wyspy Spichrzów można udać się do innych ciekawych miejsc w Gdańsku, w jej okolicy znajdziemy liczne muzea, teatry, kościoły i wiele innych historycznych miejsc. 

Restauracja na Wyspie Spichrzów – jaką wybrać?

Wyspa Spichrzów to jednak nie tylko atrakcje historyczne i turystyczne. To właśnie w jej okolicy znajduje się największy wybór kawiarni, cukierni oraz co najważniejsze, restauracji i kuchni z niemal całego świata. Wartym uwagi miejscem jest m.in. restauracja na wyspie Spichrzów Roof Top by Sassy, znajdująca się na dachu odrestaurowanego budynku Spichlerza Deo Gloria naprzeciwko Długiego pobrzeża między Bramą z widokiem na całą starówkę. Z 8. piętra goście będą mogli jednocześnie podziwiać niesamowitą panoramę na Stare Miasto. W restauracji natomiast spróbujemy pysznej autentycznej włoskiej kuchni i niezapomnianych deserów.

Do Roof Top by Sassy warto wybrać się również wieczorową porą. Bez wątpienia nocna panorama Gdańska i światła miasta zachwycą jeszcze bardziej i pozostaną w pamięci na długi czas. Do baru na tarasie widokowym możemy udać się na romantyczną kolację z ukochaną osobą, jak i świetnym pomysłem jest także impreza ze znajomymi. Skosztujemy tam wyśmienitych przekąsek, autorskich koktajli alkoholowych, jak i w wersji bez alkoholu, a co więcej pobawimy się w rytmie ulubionej tanecznej muzyki.