Przewodnik po ubezpieczeniach na ferie zimowe: Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem?

Przewodnik po ubezpieczeniach na ferie zimowe: Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem?

Szkolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia jedynie podstawową ochronę. W niektórych przypadkach tego typu polisa nie jest wystarczająca, szczególnie, jeśli wypoczynek odbywa się za granicą. Posiadacze karty EKUZ mogą bezpłatnie korzystać z pomocy medycznej, jednak w przypadku transportu medycznego, leczenia w prywatnej placówce czy skomplikowanego zabiegu chirurgicznego koszty nie są pokrywane. Odpowiednią ochronę podczas ferii zapewni ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie na ferie zimowe – zakres ochrony

Ubezpieczenie turystyczne na czas wypoczynku w trakcie ferii powinno odpowiadać planowanym aktywnościom. Polisa musi zabezpieczać nie tylko dzieci, ale również rodziców. Jeśli wyjazd ma obejmować szaleństwa na stoku, warto wykupić dodatkowo ubezpieczenie OC dla wszystkich członków rodziny. Polisa turystyczna musi być także dobrana pod względem aktualnego stanu zdrowia ubezpieczonych. Jeśli osoba ubezpieczona cierpi na choroby przewlekłe, należy uwzględnić to w polisie. Ubezpieczenie na ferie zimowe powinno obejmować:

  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC),
  • ubezpieczenie ewentualnych kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa medycznego,
  • ochronę bagażu oraz sprzętu sportowego.

Koszt zakupu ubezpieczenia na ferie zimowe zależy od wielu czynników, m. in. od kierunku podróży czy liczby osób zgłoszonych do polisy.

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie na ferie zimowe to sprawdzony sposób na zagwarantowanie sobie oraz bliskim odpowiedniego poziomu ochrony, a także spokojnego wypoczynku. Ponadto daje poczucie komfortu, ponieważ ewentualne konsekwencje, również finansowe, bierze na siebie towarzystwo ubezpieczeniowe. Polisa turystyczna jest szczególnie przydatna podczas wyjazdów zagranicznych. Ochrona będzie przydatna na czas wyjazdu w góry do innych krajów, gdzie każda akcja ratownicza może być obarczona wysokimi kosztami. Wybierając ubezpieczenie turystyczne na ferie, warto rozszerzyć polisę o usługi Assistance, które mogą obejmować rezerwację noclegu, usługi tłumacza, porady prawnicze oraz transport do kraju.

Jak wybrać ubezpieczenie na ferie zimowe dla rodziny?

Oferta firmy ubezpieczeniowej powinna zostać przeanalizowana przede wszystkim pod kątem sumy ubezpieczenia kosztów leczenia oraz ratownictwa medycznego. Zbyt niska kwota może okazać się niewystarczająca na pokrycie kosztów wynikających z udzielenia pierwszej pomocy. W polisie ubezpieczeniowej na ferie należy również uwzględnić koszty ewentualnego leczenia za granicą. Ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy powinno obejmować także podwyższone ryzyka. W multiagencji ubezpieczeniowej Eurofinance możliwy jest zakup polisy na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń podczas ferii. Ubezpieczenie zagwarantuje pokrycie kosztów finansowych w związku z trudną sytuacją zdrowotną. Agenci ubezpieczeniowi służą fachowym doradztwem w doborze najlepszego ubezpieczenia turystycznego. Z usług Eurofinance można skorzystać w jednym z oddziałów lub za pośrednictwem mobilnych agentów.