Jak dobrać odpowiedni peeling chemiczny?

peeling chemiczny

Regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważne. W ten sposób umożliwiamy cerze przyswajanie cennych dla niej składników odżywczych i odbudowę. Popularnym sposobem, który większość pań stosuje w domowej pielęgnacji, jest peeling mechaniczny. Jednak o wiele skuteczniejszym sposobem jest peeling chemiczny, który odbywa się pod okiem kosmetyczki.  Sprawdź, na czym polega ten zabieg, jakie efekty przynosi i jak go dobrać do typu cery.

Na czym polega peeling chemiczny?

Peeling jako zabieg kosmetyczny kojarzy nam się najczęściej ze ścieraniem naskórka przy pomocy drobnych ziarenek. Są to peelingi mechaniczne. Natomiast peelingi chemiczne polegają na czymś zupełnie innym. Na oczyszczoną skórę twarzy nakłada się mieszankę substancji chemicznych, której bazą jest kwas. Aby składniki aktywne zadziałały odpowiednio na naszą cerę, należy odczekać kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt minut. W efekcie skóra jest oczyszczona, wygładzona, a przebarwienia stają się mniej widoczne. Do peelingu chemicznego najczęściej wykorzystuje się m.in. kwasy:

  • migdałowy,
  • salicylowy,
  • glikolowy,
  • mlekowy,
  • laktobionowy,

Jak dopasować peeling chemiczny do rodzaju cery?

Każda skóra twarzy jest inna  i nie każdy peeling chemiczny sprawdzi się wszystkim tak samo dobrze. To dlatego, że dany typ cery niesie za sobą jakieś problemy i potrzeby. Dla skóry wrażliwej najlepszym wyborem będzie peeling np. PCA Peel Hydroquinone Free pH 1.5 – 1.9 lub Perfecting Peel, które są bardzo delikatne. Złuszczają naskórek, rozjaśniają cerę, a dodatkowo dostarczają jej takich składników jak witamina C, flawonoidy oraz polifenole. Z kolei dla skóry zmęczonej, której brakuje elastyczności i ujędrnienia polecamy peeling liftingująco-ujędrniający. Zabieg ten jest skuteczny w walce z oznakami starzenia skóry. Jednak aby dobrać najlepszy peeling chemiczny, najlepiej skonsultować się z kosmetyczką np. z salonu kosmetycznego Casolla w Poznaniu, która najpierw określi Twój typ cery.

Dlaczego warto robić peeling chemiczny?

Peeling chemiczny dociera znacznie głębiej niż wszystkie peelingi mechaniczne, które możesz kupić w popularnych drogeriach. Nie tylko złuszczają wierzchnią warstwę naskórka, ale także pomagają w walce z przebarwieniami np. po trądziku lub zaskórnikach. Cera staje się bardziej elastyczna, miękka, ponieważ składniki aktywne zawarte w kwasach pobudzają strukturę skóry do wytwarzania kolagenu oraz elastyny. Regularne wykonywanie chemicznego złuszczania naskórka sprawia, że skóra szybciej się regeneruje.