Jak wysyłać przesyłki kurierem szybko, wygodnie i tanio?

przesyłki kurierem

Po złożeniu zamówienia i opłaceniu go pozostaje czekać na dostarczenie przesyłki. Można jednak na bieżąco monitorować jej położenie, poznać dokładną datę i godzinę jej przyjęcia/odebrania przez przewoźnika, doręczenia do centrum sortowania. Jest to ogromna wygoda i sposób na zmniejszenie ryzyka zaginięcia przesyłki czy rozwiązania problemów związanych z jej opóźnieniem. Wystarczy znać numer listu przewozowego, aby w dowolnym momencie i miejscu zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami.

Jak działa śledzenie przesyłek kurierskich?

Wiele przesyłek dostarczanych jest już następnego dnia roboczego, niezawodne firmy kurierskie dokładają starań do tego, aby sprostać wymaganiom klientów i dostarczyć paczkę jak najszybciej. W przypadku dłuższych tras, przesyłek zagranicznych, czas doręczenia ulega wydłużeniu, dlatego warto skorzystać z trackingu, czyli zaplanowanego śledzenia przesyłek. Można monitorować status przesyłki już od momentu wręczenia jej kurierowi. Wystarczy wpisać na stronie wybranej przez siebie firmy kurierskiej numer znajdujący się otrzymanym liście przewozowym, aby móc sprawdzić, co się z nią dzieje. Można dowiedzieć się, czy nadawca oddał już przesyłkę przewoźnikowi, znalazła się ona w centrum sortowania, dotarła do oddziału doręczającego. Warto mieć na uwadze to, że nie zawsze statusy przesyłek są aktualizowane w czasie rzeczywistym, mogą występować pewne opóźnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że śledzenie przesyłek ułatwia określenie czasu pozostałego do ich doręczenia. Co więcej, w przypadku wystąpienia jakichś nieprawidłowości w systemie, opóźniającego się terminu dostawy, zawsze można skontaktować się z przewoźnikiem i wszystko wyjaśnić.

Zamawianie kuriera bez wychodzenia z domu? To możliwe i niezwykle proste!

Wysyłanie paczki kurierem jeszcze nigdy nie było tak łatwe, wszystko można załatwić we własnym zakresie, siedząc wygodnie przed ekranem komputera czy nawet z poziomu swojego smartfona. Najtańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług brokera usług kurierskich, który współpracuje z rzetelnymi przewoźnikami. Z kuriernet.pl można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Umożliwia wysyłanie przesyłek zarówno krajowych, jak również zagranicznych i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Można szybko wycenić paczkę, kopertę lub paletę za pomocą intuicyjnego i łatwego w obsłudze narzędzia w postaci kalkulatora przesyłek. Wystarczy podać wagę, długość, szerokość, wysokość paczki oraz adres nadania i dostawy, aby móc poznać szacowane koszty usługi. Następnym krokiem będzie wypełnienie formularza, w którym podaje się dane dotyczące przesyłki, nadawcy i adresata, datę i godzinę odbioru paczki przez kuriera, po czym wysyła zlecenie i opłaca je przelewem elektronicznym. Na koniec pozostaje wydrukować otrzymany list przewozowy, nakleić go na paczkę i czekać na kuriera.