Iphone 6s – Postaw na jakość

iPhone 6s

Iphone 6s swoją premierę miał 9 września 2015 roku, do sprzedaży ruszył 25 września tego samego roku w 10 krajach świata, zamiast w planowanych 130. Występował on w 4 opcjach kolorystycznych tj. złotym, srebnym, szarym ( space silver) oraz nowym dla tej marki różowym ( gold rose). Został wycofany z oficjalnej sprzedaży 12 września 2018, po tym jak zaprezentowano na konferencji w San Francisco nową generację, której przedstawicielami były modele takie jak IPhoneX oraz IPhone 6s.

Nową funkcją, która przyszła razem z dziewiątą generacją było 3D Touch, które mierzenie nacisku jakim traktujemy urządzenie. Miało to pomóc w interakcji między telefonem a użytkownikiem między innymi poprzez kontekstowe menu oraz szybsze wysyłanie maili oraz przeglądanie zdjęć na urządzeniu. 

Dlaczego warto się zastanowić nad zakupem?

Dane techniczne tego modelu również zaskakują.  Przedni 12-megapikselowy aparat, który był w stanie robić zdjęcia w rozdzielczości 4K ( 3840 x 2160 pixele)  czy też nowa funkcja jaką było Live Photos, które umożliwiało robienie serii zdjęć wraz z zapisywaniem momentów, które działy się 1,5 sekundy przed i po ich zrobieniu. Tylni aparat w tej generacji posiadał 5 mpix.

Innym wartym wspomnienia parametrem urządzenia jest wytrzymała bateria. Choć jest ona litowo- jonowa i przy nieodpowiednim użytkowaniu może szybko się zniszczyć, to nowa bateria o pojemności 1715 mAh jest  w stanie wytrzymać 8 godzin i 15 minut użytkowania bez podłączenia do ładowania, co kolosalnie pokonało w tym aspekcie konkurencyjny model Galaxy  6S Edge nie był w stanie osiągnąć przy pojemności 2600 mAh. Warto zaznaczyć też, że w tym modelu nie opcji wymiany baterii

Iphone 6s to również 64-bitowy procesor A9 , który okazał się o 90% lepszy niż jego poprzednik A8, oraz koprocesor ruchu M9. System operacyjny występujący w tym modelu iOS 9 aktualizował się do  iOS-a 14, który jest obecny w najnowszym modelu tj. Iphonie 12 mini. Wymiary rzędu 138,5x 67,1 x 7,1 mm, waga 143 gramy.

Wyświetlacz o rozdzielczości 750 x 1334 px oraz przekątnej 4,7 cali.  Są cztery pojemności pamięci do wyboru, kolejno: 16, 32, 64 oraz 126 GB. Pamięć masowa ( RAM) wynosi 1GB. 

IPhone 6s ma wbudowany system Bluetooth 4.2 oraz Wifi 802 11. 

Do dodatkowych funkcji telefonu należą:

– akcelermetr

–  kompas cyfrowy 

– czujnik zbliżeniowy 

– czujnik oświetlenia 

– GPS

– żyroskop 

– czytnik linii papilarnych, który w porównaniu do poprzednich wersji jest bardzo szybki. 

– autofokus aparatu 

– geotagging podczas robienia zdjęć 

– Złącze Lightnig 

– Dual Led Flash 

– Retina HD Display LED