Komu zlecić serwis biletomatów, opłatomatów?

biletomat

Automaty biletowe, a także urządzenia stworzone do różnego rodzaju opłat ułatwiają nam życie na każdym kroku. W przestrzeni miejskiej non stop spotykamy się z tego rodzaju udogodnieniami. Jednak jak wszystkie maszyny, biletomaty i opłatomaty ulegają awarii. Do naprawienia tego typu urządzeń potrzebni są specjaliści.

Jak działają i czym są biletomaty?

Biletomaty to urządzenia, które każdy z nas widział już nie raz w przestrzeni miejskiej. Można je znaleźć na przystankach, jednak w wielu miastach występują także w pojazdach komunikacji publicznej – tramwajach i autobusach. Takie ich usytuowanie znacznie ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej, ponieważ nie zawsze, jeśli spieszymy się na tramwaj czy autobus mamy szansę kupić bilet. Dzięki biletomatom dostępnym w komunikacji, możemy zakupić bilet już podczas jazdy. Oprócz sprzedaży biletów, urządzenia te często posiadają również ciekawą funkcję informacyjną, działając na zasadzie tak zwanych infokiosków i dostarczając nam informacji na temat atrakcji w danym mieście czy wskazując trasę.

Jak wszystkie urządzenia, biletomaty ulegają awariom. Jeśli urządzenie zepsuje się, należy wezwać profesjonalną ekipę – serwis biletomatów oferuje ich producent Mera Systemy. Dzięki sprawnej naprawie, urządzenie szybko zaczyna działać z powrotem, a my znów możemy cieszyć się wygodą i niską ceną biletów dostępnych dzięki biletomatom.

Gdzie będą pomocne opłatomaty?

Maszyny ułatwiają nam życie nie tylko w kwestii komunikacji miejskiej, ale również w sprawach związanych z codziennymi opłatami. Mowa tutaj o opłatomatach, które znajdują się zazwyczaj w urzędach. Dzięki nim możemy wnieść opłatę na przykład za podatek, czy też za różnego rodzaju dokumenty. Większość opłatomatów przyjmuje płatności zarówno gotówkowe, jak i kartą. Plusem jest tutaj na pewno to, że po dokonaniu wpłaty dostaniemy automatycznie potwierdzenie płatności. W przypadku dokonywania przelewu ze swojego konta nie zawsze mamy taką możliwość, ponieważ musielibyśmy sami drukować historię rachunku. Jest to niewątpliwie duże ułatwienie również dla osób, które nie są zaznajomione z bankowością internetową i większość spraw urzędowych załatwiają na miejscu.

Komu zlecić naprawę biletomatów i opłatomatów?

Jak już zostało wspomniane, zarówno opłatomaty, jak i biletomaty są urządzeniami, które często ulegają awariom. Wpływ na to mogą mieć niskie temperatury, wandalizm czy inne uszkodzenia mechaniczne. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że każdy biletomat czy opłatomat podchodzi pod serwis konkretnej firmy, która go wyprodukowała. W większości urządzeń dostępny jest na naklejce lub po znalezieniu specjalnego przycisku numer telefonu, pod który można zadzwonić, aby skontaktować się z serwisem. Jednak najczęściej o zawieszeniu się lub zepsuciu konkretnego urządzenia informują firmę służby miejskie lub konkretny urząd, w którym stoi dany opłatomat. Warto również samemu zgłaszać taką awarię – jeśli zobaczymy, że konkretne urządzenie nie działa i znamy numer do serwisu, warto zadzwonić i wskazać miejsce niedziałającej maszyny.