Pług do śniegu doczepiany do ciągnika – dlaczego marka Tuchel?

Pług do śniegu doczepiany do ciągnika

Sezon zimowy to bez wątpienia trudny czas związany z pozbywaniem się nadmiernej warstwy śniegu, która stwarza ogromne zagrożenie i jest powodem wielu utrudnień na drogach. Usuwanie nadmiaru śniegu jest bardzo ważnym obowiązkiem, gwarantującym bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Sezon zimowy to bez wątpienia trudny czas związany z pozbywaniem się nadmiernej warstwy śniegu, która stwarza ogromne zagrożenie i jest powodem wielu utrudnień na drogach. Usuwanie nadmiaru śniegu jest bardzo ważnym obowiązkiem, gwarantującym bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Warto wiedzieć, że odśnieżane są nie tylko drogi, ale wiele przedsiębiorców czy rolników na co dzień musi odśnieżać swoje place i parkingi, aby móc w bezpieczny sposób się przemieszczać. Dlaczego warto postawić na produkty marki Tuchel Maschinenbau GmbH? Przeczytasz w naszym artykule. 

Pługi do śniegu Tuchel – zastosowanie

Pługi śnieżne stworzone przez firmę Tuchel Maschinenbau GmbH ze względu na swoje duże gabaryty, świetnie nadają się do odśnieżania dużych powierzchni prywatnych i publicznych. Wszystkie pługi znajdujące się w ofercie firmy mogą być montowane na różnych urządzeniach, a wszystko przez wzgląd na różnorodne szerokości robocze oraz opcje montażu. Mają wszechstronne zastosowanie. Idealnie nadają się do małych, średnich, jak i dużych ciągników, ładowarek, wózków widłowych i mniejszych pojazdów komunalnych. W przypadku mniejszych pługów mogą być one montowane nie tylko w ciągnikach z przednimi podnośnikami, ale również w samobieżnych kosiarkach i wózkach widłowych. Pługi śnieżne marki Tuchel Maschinenbau GmbH są chętnie wykorzystywane na przestrzeniach publicznych i gospodarstwach rolnych, a wszystko przez ogromną wytrzymałość i wysoką jakość materiału. Za ich pomocą odśnieżane są nie tylko drogi publiczne, ale również parkingi, płyty lotnisk czy place manewrowe oraz ścieżki pieszych i rowerowe, wąskie uliczki lub małe parkingi. 

Pługi w ofercie marki Tuchel  

Pługi marki Tuchel Maschinenbau GmbH dostępne są w dwóch wariantach z zastosowaniem wielu szerokości. Pierwszy z nich to najbardziej popularny pług składający się z jednej płyty. Posiada szerokie możliwości ustawień i sprawdza się w różnorodnych warunkach. Można kupić go w wielu szerokościach, które sprawdzą się do odśnieżania wielu powierzchni. Dodatkowo wyposażone są w różnorodne klapy sprężynowe, np. bezoblodzeniowe i odporne na uszkodzenia. Drugim modelem są pługi złożone z dwóch płyt.

Sterowane są hydraulicznie i pozwalają na ustawianie ich na różne sposoby, np. równolegle, w kształt litery Y oraz V. To pług, który przeznaczony jest do pracy w ciężkich warunkach, gdzie występuje mocno ubity śnieg lub jego warstwa jest bardzo duża. Oryginalne pługi Tuchel Maschinenbau GmbH wyposażone są w regulowaną dźwignię wysokości odśnieżania, a także kąt natarcia. Jest z czego wybierać, gdyż niemiecki producent oferuje bardzo dużo różnorodnych pługów, dzięki czemu każda osoba poszukująca tego urządzenia znajdzie coś dla siebie. 

Dlaczego warto postawić na zakup pługu marki Tuchel do ciągników?

Niewątpliwą zaletą pługów Tuchel Maschinenbau GmbH jest ich kompatybilność z wieloma urządzeniami. Najczęściej montowane są one do traktorów, a wszystko przez wzgląd na większe możliwości i siłę ciągników, które gwarantują łatwość odśnieżania nawet największych powierzchni. Dodatkowo ciągniki posiadają dużą średnicę kół umożliwiającą szybkie i bezpieczne przemierzanie tras w bardzo trudnych warunkach. Pługi do ciągników są idealne zwłaszcza wtedy, gdy trzeba odśnieżyć drogi po opadach śniegu lub z błota pośniegowego. To gwarancja szybkiego usuwania warstwy pokrywy śnieżnej z różnorodnych powierzchni.

Decydując się na zakup pługu marki Tuchel Maschinenbau GmbH , można wybierać spośród wielu wariantów, zarówno tych wyposażonych w jedną płytę lub połączonych z dwóch płyt sterowanych hydraulicznie. Co istotne, pługi Tuchel Maschinenbau GmbH  to wysoka jakość wykonania i użytych materiałów, dzięki temu można mieć pewność ich wytrzymałości i trwałości przez długie lata. Do ich produkcji wykorzystywane są również nowoczesne układy hydrauliczne, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe sterowanie ich ustawieniem. Wysoka jakość użytych materiałów gwarantuje bezawaryjność urządzeń i odporność na uszkodzenia. To możliwość pracy w naprawdę trudnych warunkach przez wiele sezonów, bez problemów i awarii.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/