Łysienie — jak szybko zamaskować?

kobieta

Łysienie jest chorobą, która dotyka jednakowo mężczyzn oraz kobiety. Polega na postępującym zaniku włosa w mieszku włosowym. Łysienie może skutecznie odebrać radość życia, na szczęście istnieje wiele sposobów na walkę z chorobą. 

Dlaczego dochodzi do łysienia?

Łysieniem nazywa się stan chorobowy mogący mieć wiele przyczyn. Może być objawem innych dolegliwości, reakcją organizmu na przyjmowane leki lub oddzielnym zespołem chorobowym. Łysienie jako choroba genetyczna może być dziedziczone. Wśród najczęstszych przyczyn łysienia wyróżnia się:

  • Zażywanie środków antymetabolicznych
  • Zażywanie środków alkilowych
  • promieniowanie jonizujące
  • zatrucie metalami ciężkimi, takimi jak tal, arsen czy ołów
  • choroby układu dokrewnego
  • choroby autoimmunologiczne
  • warunki genetyczne
  • czynniki stresogenne
  • zmiany hormonalne

Szybkie maskowanie

Prostym sposobem zamaskowania braków owłosienia na głowie jest kupno peruki. Produkty prezentowane przez sprzedawców spełniają najwyższe standardy, zapewniając komfort użytkowania. Peruki naturalne pozwalają na pełną dowolność pod kątem modelowania i układania fryzury. Nowoczesne materiały zapewniają odporność na obróbkę termiczną i warunki pogodowe. Peruki naturalne charakteryzują się doskonałą imitacją prawdziwej fryzury. Produkowane z wyselekcjonowanych włosów ludzkich oraz doskonałej jakości materiałów przeznaczonych na bazę peruki. Stosowana dzisiaj technologia daje możliwość szybkiej aplikacji peruki. Najnowsze rozwiązania typu clip in powodują, że kleje oraz taśmy kojarzone z perukami odchodzą do lamusa. Peruki do modelowania cieszą się największą popularnością wśród konsumentów. Traktowanie peruki jak swoich włosów naturalnych daje poczucie normalności i skuteczne maskowanie niedoskonałości oryginalnego owłosienia na głowie. 

Peruki syntetyczne

Alternatywą dla peruk naturalnych, są te wykonane z włosów syntetycznych. Główną cechą wyróżniającą te produkty jest ich cena. Niejednokrotnie jest niższa od ceny peruk naturalnych. Nie oznacza to, że produkty syntetyczne są gorsze od tych naturalnych. Każdy typ peruk posiada swoje wady i zalety. Wybór odpowiedniej definiują potrzeby użytkownika, budżet oraz ostateczne przeznaczenie peruki. Aspektem wpływającym na wybór peruki syntetycznej może być łatwość pielęgnacji. Peruki naturalne wymagają od użytkownika sporo pracy, aby doprowadzić je do ładu po całym dniu użytkowania. Jedyne co trzeba zrobić po całym dniu z peruką syntetyczną to odłożenie jej na stojak. Zanim dokona się wyboru należy porównać kilka produktów, tak aby podjęta decyzja była zgodna z oczekiwaniami.