Metalowy domek ogrodowy – rodzaje i zalety

Metalowy domek ogrodowy

W każdym ogrodzie, bez względu na to, czy jego powierzchnia jest duża, czy niewielka, uwagę zwraca umiejscowiona tam mała architektura. Do tego typu obiektów najczęściej zaliczymy ławki, niewielkie fontanny czy kamienne ozdoby ustawione wśród rabatek kwiatowych lub na efektownie przyciętym trawniku, ale również domki ogrodowe, które służą jako magazyn na różne, podręczne narzędzia i urządzenia. Posiadając tego typu domek nasz ogród będzie uporządkowany, a wszelkie potrzebne akcesoria chronione przed czynnikami atmosferycznymi. Różne rodzaje domków ogrodowych do samodzielnego oferuje firma Garaże Ogrodowe między innymi garaż „Europe” czy „StoreMax”.

Rodzaje domków ogrodowych

Mając w planach zakup małego domku narzędziowego, warto wcześniej przemyśleć jego zastosowanie: jeśli zamierzamy trzymać w nim tylko podręczne narzędzia ogrodowe, wystarczy nabyć drewnianą budowlę o niewielkiej powierzchni użytkowej. Taki domek będzie nie tylko ozdobą ogrodu, pasującą do niego z powodu naturalnych materiałów użytych do konstrukcji, ale również zajmie małą przestrzeń, co jest dobrym rozwiązaniem przy ograniczonej powierzchni ogrodu.

Jeśli z kolei planujemy umieścić w nim cenniejsze rzeczy, takie jak: kosiarki, narzędzia elektryczne lub rowery, należy rozważyć zakup solidnego, metalowego domku z porządnym zabezpieczeniem drzwi i ewentualnych okien. Jednym zdaniem – kierowanie się tylko wyglądem domku i jego dopasowaniem do otoczenia może być niekoniecznie dobrym pomysłem ze względu na jego funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Metalowe garaże ogrodowe austriackiej firmy Biohort kryją w sobie wiele niespodzianek. Mają one aż 20 lat gwarancji. Upiększają Twój ogród a co najważniejsze perfekcyjnie organizują przestrzeń na małej i dużej powierzchni.

Rozmiar domku ogrodowego

W sprzedaży znajdziemy wiele modeli domków narzędziowych, o zróżnicowanej powierzchni, przeznaczeniu oraz estetyce. Niektóre modele mają drzwi i okna, inne zaopatrzone są tylko w drzwi, a zamiast okien mają praktyczne wywietrzniki. Budowle z oknami i drzwiami mogą służyć jako małe altanki lub domki zabaw dla dzieci, natomiast te bez okien, a także takie, których konstrukcja opiera się na metalowym szkielecie, znakomicie sprawdzą się jako schowki na rowery i inne, cenne akcesoria ogrodowe.

Przy założeniu, że zakupiony domek będzie służył jako schowek na rowery, jego rozmiar nie musi być imponujący – wystarczy, by pomieścił kilka tych pojazdów. Oblicza się, że domek o podstawie prostokąta, w którym dwa dłuższe boki wynoszą po dwa metry, a krótsze niewiele ponad metr jest wystarczającym schronieniem dla przynajmniej trzech rowerów. Większy metraż domku będzie odpowiednim schowkiem dla dodatkowych sprzętów, takich jak wspomniane wcześniej narzędzia ogrodnicze, przenośny basen oraz meble ustawiane w sezonie na tarasie czy wydzielonym miejscu na trawniku.

Metalowe garaże ogrodowe austriackiej firmy Biohort występują w wymiarze od 2 do 8 merów sześciennych. Wszystkie dostępne wymiary możecie znaleźć na stronie https://www.garaze-ogrodowe.pl/garaz-metalowy-europa/

Ogrodowy domek metalowy

Metalowy domek ogrodowy, najczęściej wykonany jest z ocynkowanej stali.

Tego typu obiekt doskonale wpiszą się w nowoczesny styl ogrodu, o minimalistycznym wystroju i skromnym zagospodarowaniu. W ogrodach, gdzie dominują drzewa i krzewy ozdobne, dobrany kolorystycznie metalowy domek narzędziowy doskonale sprawdzi się jako podręczny schowek na akcesoria ogrodowe. Jeśli domek ma odpowiedni rozmiar, możemy w nim umieścić również rowery, wózek dziecięcy, a także przenośne zabawki ogrodowe. Często wybieranym domkiem ogrodowym jest garaż „Europa”. Dzięki garażowi ogrodowemu „Europa” wszystkie narzędzia ogrodowe oraz inne rzeczy walające się do tej pory na podwórku będą czyste i bezpiecznie.

Dodatkowe wyposażenie domków ogrodowych

Obiekty te można dodatkowo wyposażyć w izolowaną podłogę, solidne okiennice, mocne zamki oraz oświetlenie. Wszystkie te elementy można zainstalować samodzielnie i według własnego uznania.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Czekamy na Twój telefon pod nr: +48 531 782 978 lub +48 692 449 474.
Możesz też wysłać wiadomość na adres: biuro@garaze-ogrodowe.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Garaże Ogrodowe

www.garaze-ogrodowe.pl