Najczęstsze błędy popełniane przy przeprowadzkach

przeprowadzki

Niezależnie od ilości przewożonych rzeczy, a także od liczby domowników zmieniających lokum, przeprowadzka do nowego miejsca nigdy nie będzie prostym zadaniem. Nierozłącznie wiąże się ona z koniecznością właściwego zorganizowania całego przedsięwzięcia i wyposażenia się w niezbędne akcesoria, ułatwiające jej bezpieczne przeprowadzenie. Sprawdźmy zatem, jakie są 3 najczęściej popełniane błędy, których możesz uniknąć w trakcie zmiany lokum!

Brak materiałów zabezpieczających

Wielu osobom wydaje się, że do przewiezienia rzeczy do nowego miejsca wystarczą wyłącznie stare pudła lub duże worki na śmieci. Nie jest to dobre rozpoczęcie przeprowadzki. Przede wszystkim nie powinniśmy używać zużytych kartonów ani pudeł, ponieważ w takim przypadku istnieje ryzyko, że pod wpływem dużego ciężaru zerwą się i uszkodzą nie tylko sprzęty, ale również mogą upaść na nasze nogi.

Do zrealizowania zarówno przeprowadzki międzynarodowej, jak i krajowej obowiązkowy będzie natomiast zakup solidnych materiałów do pakowania, takich jak kartonowe pudła w różnych wielkościach i o odmiennej wytrzymałości. Nie bez znaczenia pozostają akcesoria zabezpieczające, m.in. folie bąbelkowe, taśmy klejące lub przekładki oddzielające cenne wyroby.

Niewłaściwe segregowanie rzeczy do przeprowadzki

Mogłoby wydawać się, że kategoryzowanie przedmiotów w trakcie zmiany mieszkania nie ma większego sensu. Decydując się na tematyczne opisanie pudełek, mamy jednak szansę na przyspieszenie całego procesu rozpakowywania artykułów domowych. Dlatego też, w trakcie pakowania delikatnych akcesoriów powinniśmy zadbać nie tylko o ich właściwą i solidną ochronę, ale też o charakterystyczne oznaczenie pudełek. Dzięki temu zabezpieczymy je w trakcie składowania oraz podczas transportu.

Jeśli w nowym miejscu zamieszkania, chcemy mieć szybki i prosty dostęp do innych najpotrzebniejszych artykułów, pozostałe pudełka z ubraniami, sztućcami czy kosmetykami także powinniśmy opisać.

Samodzielna zmiana lokum

Część osób już na etapie planowania przeprowadzki postanawia zrealizować ją samemu. Niemniej jednak samodzielne przenoszenie ciężkich, niewymiarowych mebli lub urządzeń elektronicznych, bez odpowiednich sprzętów, nie będzie prostym zadaniem.

W związku z tym dobrą alternatywą okazuje się powierzenie przedsięwzięcia firmie przeprowadzkowej Skinder Global Service – Przeprowadzki Gdańsk, której pracownicy odciążą nas od pracochłonnych czynności. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu przedmiotów będziemy mieć pewność, że nasze rzeczy zostaną przewiezione w nienaruszonym stanie na czas.