Najlepsze opony wielosezonowe, sprawdź czy ich potrzebujesz!

Najlepsze opony wielosezonowe, sprawdź czy ich potrzebujesz!

W ostatnim czasie, wśród kierowców rozwinął się trend związany z montowaniem opon wielosezonowych. Aby jednak dobrze się one sprawdziły, warto zadbać o to, aby były to modele najwyższej jakości. Dobrze jest także wiedzieć dla kogo rozwiązanie tego typu będzie dobrym pomysłem.

Ogumienie wielosezonowe – co warto wiedzieć?

Najbardziej zaawansowane, współczesne testy opon jednoznacznie wskazują, że dzisiaj stosowane opony na wiele sezonów są o wiele bardziej zaawansowane niż modele proponowane przez producentów jeszcze kilka lat temu. 

Ich parametry uległy naprawdę znaczącej poprawie, co naturalnie przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Opony są lepiej przygotowane do użytkowania w najróżniejszych warunkach pogodowych i na różnych podłożach. Wszystko dzięki zaawansowanym technikom i przygotowaniu takich mieszanek gumowych, które naprawdę skutecznie mogą zastąpić ogumienie sezonowe. 

Dla kogo ogumienie całoroczne będzie dobrym rozwiązaniem?

Jak już wspomniano wcześniej testy opon całorocznych współcześnie produkowanych przebiegł na naprawdę wysokim poziomie i jednoznacznie potwierdził, że takie ogumienie sprawdza się równie dobrze to opony sezonowe. Decyzja o kupnie takich opon musi jednak być dobrze przemyślana. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim warunki, w jakich porusza się auto. Dobrze dobrane ogumienie wielosezonowe spełnia swoje zadanie nawet podczas śnieżnych zim. 

Warto jednak zaznaczyć, że opony całoroczne sprawdzają się świetnie przede wszystkim w przypadku kierowców, którzy przemieszczają się głównie po miastach. W takich miejscach drogi nie są aż tak oblodzone i ośnieżone. 

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku kierowców podróżujących po autostradach lub drogach szybkiego ruchu. W takich miejscach śnieg raczej nie zalega, są one także utrzymane w bardzo dobrym stanie. 

Opony wielosezonowe dobrze sprawdzają się także u tych kierowców, którzy po prostu nie poruszają się w gorszych, bardziej wymagających warunkach. Przykładem mogą być osoby, które używają samochodu tylko na stałych trasach lub np. emeryci, a także kierowcy posiadający samochody z góry przeznaczone do jazdy w okresie ciepłym. 

Bardzo ważne jest jednak to, że opon wielosezonowych nie można zamontować do każdego samochodu. Takie ogumienie nie jest dostępne w każdym rozmiarze, warto wziąć to pod uwagę. 

Najlepsze opony wielosezonowe, sprawdź czy ich potrzebujesz!
Najlepsze opony wielosezonowe, sprawdź czy ich potrzebujesz!

Najlepsze opony całoroczne 

Dzięki testom opon całorocznych stworzono wiele interesujących rankingów przedstawiających tego typu ogumienie. Poszczególne zestawienia są tworzone biorąc pod uwagę:

  1. drogę hamowania,
  2. cenę,
  3. popularność,
  4. czas produkcji,
  5. hałas,
  6. trwałość. 

Jeżeli chodzi o modele, które zapewniają najkrótszą drogę hamowania pierwsze miejsce bezsprzecznie zajmują opony Bridgestone Weather Control A005 Evo. Z kolei najtańsze opony to modele Premiorii Vimero. Bardzo ważną cechą jest cicha jazda. Najlepsze całoroczne opony, które generują najmniej dokuczliwego hałasu to te w Goodyear Vector 4Seasons Gen – 2. Warto także zaznaczyć, że po przeprowadzeniu badań rynku, jednoznacznie można określić, że kierowcy najczęściej wybierają opony Nokian Weatherproof. Dostępne są one w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym, a dodatkowo zapewniają wysoki komfort jazdy. 

Opony całoroczne w wielu sytuacjach są naprawdę dobrym rozwiązaniem. Warto zapoznać się z dostępnymi rankingami i wybrać te modele, które najlepiej spełniają określone wymagania. Nowoczesne ogumienie wielosezonowe jest o wiele bardziej zaawansowane niż tego typu opony produkowane jeszcze kilka sezonów temu.