Ubezpieczenia używanych samochodów ciężarowych

samochód ciężarowy

Przedsiębiorca posiadający własną branżę przewozową z pewnością ma ogromną flotę samochodów ciężarowych z pomocą, których realizuje przewozowe zlecenia. Dzięki nim może zarobić konkretne pieniądze i utrzymywać rentowność firmy. Jednak chcąc nie chcąc zdarzają się pewny wypadki, których prędzej czy później ciężko uniknąć. Ubezpieczenia używanych samochodów ciężarowych w takich wypadkach są wybawieniem. Na czym one polegają?

Ubezpieczenia używanych samochodów ciężarowych – ogólne informacje

Na drodze nigdy nie wiadomo – niekorzystne warunki takie jak padający śnieg, deszcz, mrzawka czy ślizgawica potrafią spowodować wypadki i groźne stłuczki. Dokładając do tego nieumiejętność dopasowania się do warunków środowiska kierowców stwarza nie małe ryzyko wypadków. Często w wypadkach samochody ciężarowe są bardzo mocno poturbowane, a ich naprawa może kosztować krocie. W takiej sytuacji ubezpieczenia używanych samochodów ciężarowych potrafią być jedynym wyjściem z problemu. Dobry ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty naprawy, które poniósłby przedsiębiorca bez wykupionego ubezpieczenia. Kwoty, które kierownicy firm przewozowych musieliby wyłożyć często przyprawiają o zawrót głowy. Właśnie dlatego warto jest dmuchać na zimne i zainwestować w korzystne ubezpieczenia samochodów ciężarowych.

Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń samochodów ciężarowych, które dopasowane ssą do indywidualnych potrzeb danej firmy. W ofertach ubezpieczycieli można znaleźć ubezpieczenia klasyczne typu OC i AC, ale również Truck Assistance pomocny w najbardziej podbramkowych sytuacjach. Istnieje również możliwość objęcia ubezpieczeniem kierowców, którzy też bywają poszkodowani w takich wypadkach.

Ubezpieczenia używanych samochodów ciężarowych od Grupy DBK

Grupa DBK oferuje jedne z najlepszych ubezpieczeń, które można spotkać w branży przewozowej. Oferuje ona profesjonalne usługi doradcze, obsługę serwisową i wszystkie rodzaje polis ratujących przedsiębiorców przed ogromnymi kosztami.