Odżywki białkowe – czy są tylko dla sportowców?

białko bezglutenowe

Mówiąc „odżywka białkowa”, od razu nasuwa się skojarzenie z wytrenowanym, umięśnionym mężczyzną popijającym białko ze swojego shakera po ciężkim treningu. Jednak czas o tym zapomnieć, bo wysokiej jakości proteiny wskazane są w bardzo wielu sytuacjach, zarówno w zdrowiu jak i chorobie – dlatego warto wiedzieć, że istnieją i stosować je powszechnie, gdyż stanowią świetne uzupełnienie diety wielu osób!

Białko dla kobiet uprawiających sporty

W przypadku kobiet, które intensywnie trenują wytrzymałościowo czy siłowo, bardzo wskazane jest stosowanie odżywek białkowych, ponieważ ich zapotrzebowanie na proteiny wzrasta znacząco. Białko potrzebne jest do odbudowy mięśni po treningu i tworzenia nowej, wysokojakościowej tkanki beztłuszczowej. Na stronie slimmenatural.com/pl/ można znaleźć doskonałe propozycje białka roślinnego dla kobiet aktywnych fizycznie, przydatnego w codziennych treningach. Jednak proteiny roślinne to dobry wybór nie tylko dla aktywnie trenujących!

Białko – aktywne wsparcie przy odchudzaniu

W odchudzaniu najważniejsza jest dieta, a w niej kluczowym składnikiem może się okazać białko. Uwzględniając go w jadłospisie zbyt mało, można sobie zaszkodzić na dwóch frontach. Po pierwsze, niedostateczna ilość białka sprawi, że będzie się szybciej odczuwać głód po posiłku, co wpłynie na skłonność do podjadania dodatkowych kalorii. Po drugie, właściwa dla każdej osoby ilość białka w diecie przeliczana na każdy kilogram masy ciała może się okazać korzystniejsza dla procesu spalania tkanki tłuszczowej, a zbyt mała nie pozwoli na osiągnięcie zamierzonych efektów.

Białko bezglutenowe – wsparcie w codziennej diecie

Osoby, które zmuszone są być na dietach eliminujących na przykład gluten, mogą mieć problemy ze skomponowaniem właściwie zbilansowanej pod względem podaży białka diety. Białko bezglutenowe SlimMeNatural to idealne rozwiązanie w takich sytuacjach. Pozwala ono wzbogacić dietę o proteiny bez obaw o ewentualne dolegliwości wynikające ze spożycia glutenu.

To białko dla kobiet fantastycznie wspiera także osoby na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. W tych sposobach żywienia trudno tak ułożyć jadłospis, aby zawierał on odpowiednią ilość wszystkich aminokwasów niezbędnych do budowy białek. Roślinne białko SlimMeNatural ma ich cały komplet – a zatem świetnie uzupełnia ewentualne niedobory aminokwasowe wynikające z odrzucenia produktów odzwierzęcych.

Czy można spożywać odżywki białkowe nie uprawiając sportów?

Białko roślinne SlimMeNatural to suplement diety o bardzo prostym, bezpiecznym dla organizmu składzie, który nie wywołuje żadnych dolegliwości trawiennych ani skutków ubocznych. Porcja białka wliczona w kaloryczność codziennej diety, również redukcyjnej, sprawi, że Twoje codzienne odżywianie będzie kompletne, a nie dostarczy Ci żadnych zbędnych składników – cukrów, konserwantów ani innych dodatków chemicznych. Nawet osoby, które nie odchudzają się ani nie uprawiają sportów na co dzień odniosą korzyści z używania odżywki białkowej dla kobiet. Pomoże ona uzupełniać dietę w proteiny, co jest szczególnie ważne dla pań, które odżywiają się nieregularnie lub nieprawidłowo, a tym samym dostarczy energii i składników budulcowych dla mięśni – by dobrze wyglądać i świetnie się czuć!