finanse

Wiedza o tym, jak zacząć planować i organizować wszystko, co wiąże się z finansami osobistymi, może być początkowo zniechęcająca, ale na dłuższą metę może się opłacić. Trzeba cierpliwości i bogactwa wiedzy, aby zacząć działać na właściwej drodze. Ten artykuł dostarczy konkretnych wskazówek i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać wszystko, co wiąże się z finansami osobistymi.

Inwestując w forex, należy zwrócić uwagę na aktualne trendy. Musisz być na bieżąco z aktualnymi trendami. W ten sposób będziesz mógł dokonać właściwego wyboru w zakresie kupna i sprzedaży. Nie chcesz sprzedawać, gdy rynek przeżywa wzloty i upadki. Musisz być zdeterminowany, aby wiedzieć, kiedy należy wybić się z trendu.

Negocjuj z firmami, aby poprawić swoje osobiste finanse. Jeśli nie jesteś zadowolony z cen lub opłat bank oferuje Ci, porozmawiać z kierownikiem bezpośrednio i zobaczyć, co mogą zrobić, aby je obniżyć lub usunąć. Byłbyś zaskoczony wiedząc, że większość czasu to rzeczywiście działa.

Zdobądź kartę kredytową, która nagradza Cię milami dla osób często podróżujących. Jest to świetna rada tylko wtedy, gdy jesteś sumienny w spłacaniu salda swojej karty co miesiąc. Karty te zazwyczaj dają Ci duży bonus mil przy pierwszym zakupie, plus mile za każdego dolara, który włożyłeś na kartę. Możesz bardzo szybko zarobić na darmowe loty.

Jeśli zamierzasz zainwestować w akcje w celu uzyskania osobistych korzyści finansowych, poszukaj profesjonalnej porady. Zatrudnienie profesjonalnego doradcy to pewny sposób na zapewnienie sobie zwrotu z inwestycji. Posiadają oni wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, które pomogą Ci osiągnąć sukces. Jeśli pójdziesz na to sam, będziesz musiał spędzić dni na poszukiwaniach, a to może pochłonąć znaczną część Twojego czasu.

Zrób duże zakupy celem. Zamiast umieszczać duży zakup na karcie kredytowej i płacić za niego później, zrób z niego cel na przyszłość. Zacznij odkładać pieniądze co tydzień, dopóki nie zaoszczędzisz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić je od razu. Będziesz bardziej doceniał zakup i nie utoniesz w długach z jego powodu.

Wymień swój gazowy guzzler na ekonomiczny, wysoki kilometr na galon samochodu. Jeśli prowadzisz samochód ciężarowy lub SUV, który ma zły przebieg na gaz, być może będziesz mógł pokryć miesięczne płatności za nowy samochód swoimi oszczędnościami na gazie. Oblicz, ile teraz wydasz na paliwo, a ile wydasz na samochód, który ma 30mpg lub więcej. Oszczędności te mogą być dla Ciebie szokiem.

Unikaj korzystania z centrum handlowego w celu zaspokojenia swoich potrzeb w zakresie rozrywki. Często prowadzi to do wydawania pieniędzy, których nie masz, i ładowania rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Staraj się robić zakupy tylko wtedy, gdy masz konkretny przedmiot do kupienia i konkretną kwotę do wydania. Pomoże Ci to utrzymać się na poziomie budżetu.

Załóż ważne dokumenty finansowe, gdzie możesz je szybko odnaleźć w razie potrzeby. Obejmują one dokumenty kredytowe i hipoteczne, zeznania podatkowe, polisy ubezpieczeniowe i wyciągi bankowe. Jest to wystarczająco stresujące, aby nagle potrzebować jednego z tych dokumentów bez dodatkowej obawy, że nie będziesz wiedział gdzie go znaleźć. Aby być dodatkowo bezpiecznym, kopie niezbędnych dokumentów należy przechowywać w innym miejscu, np. w skrytce depozytowej.

Jeśli chcesz zminimalizować kwotę, którą wydajesz, w arkuszu kalkulacyjnym, śledź każdy wydany grosz. Pozwoli Ci to zobaczyć, gdzie marnujesz pieniądze i gdzie znajdują się Twoje rzeczy pierwszej potrzeby. Przeanalizuj te informacje i popraw swoje ogólne nawyki wydatkowe, aby umieścić więcej pieniędzy na swoim koncie bankowym.

Jeśli ktoś ma ładny sad lub bardzo wydajny ogród, może zamienić swoje nadwyżki owoców i warzyw w pieniądze na swoje osobiste finanse. Sprzedając te dodatkowe towary na targu rolniczym, w przydrożnym stoisku lub nawet w domu, może zarobić pieniądze na inwestycję w ogród lub jakikolwiek inny wybór finansowy.

Siedzenie w domu może być cenną usługą do zaoferowania jako sposób na zwiększenie własnych finansów osobistych. Ludzie będą skłonni zapłacić za kogoś, komu mogliby zaufać, by przejrzeć swoje rzeczy, gdy ich nie ma. Trzeba jednak zachować ich wiarygodność, jeśli chce się ich zatrudnić.

Jeśli jest to w ogóle możliwe, należy spłacić saldo karty kredytowej w całości. Tylko tyle, ile można spłacić na karcie kredytowej co miesiąc. Pokaże to, że jesteś odpowiedzialnym pożyczkobiorcą i podniesie Twoją zdolność kredytową, a także ułatwi zaciąganie linii kredytowych w przyszłości.

Aby naprawdę mieć kontrolę nad swoimi finansami osobistymi, musisz wiedzieć, jakie są twoje codzienne i miesięczne wydatki. Zapisz listę wszystkich swoich rachunków, w tym wszelkich płatności za samochód, czynsz lub kredyt hipoteczny, a nawet swój przewidywany budżet spożywczy. W ten sposób dowiesz się, ile pieniędzy musisz wydać w każdym miesiącu i będziesz miał od czego zacząć, gdy będziesz tworzył swój budżet domowy.

Porównaj ceny. Rozciągnij swoje osobiste finanse! Sklep spożywczy może być bardzo trudny z finansowego punktu widzenia. Aby zaoszczędzić pieniądze, zastanów się, na jakich produktach wolałbyś oszczędzać i jakie koszty możesz ograniczyć, kupując markę sklepu. Chociaż ważne jest, aby jeść pożywne i smaczne jedzenie, może się okazać, że możesz jeść równie dobrze – a jednocześnie być nieco bardziej oszczędny.