Poznaj domowe sposoby na miękkie paznokcie

domowe sposoby na miękkie paznokcie

Miękkie paznokcie to zmora! Pękają, wyginają się i sprawiają, że nasze dłonie nie wyglądają tak dobrze, jak tego chcemy. Ale dość tego! Z miękkimi paznokciami można sobie poradzić. I to w prosty sposób.

Woda na miękkie paznokcie

Czy wiesz, że miękkie paznokcie są sygnałem, jaki wysyła Twoje ciało, gdy chce wykrzyczeć kilka spraw? Koniecznie słuchaj, zamiast udawać, że wszystko można rozwiązać za pomocą odżywki albo olejków. Jeśli organizm jest odwodniony, zauważysz to szybko. Sucha skóra, włosy pozbawione blasku i właśnie miękkie paznokcie. Aby je wzmocnić, musisz pić wodę! 

Olejek rycynowy i oliwa z oliwek

Jednym z najlepszych domowych sposobów na walkę z łamiącymi się paznokciami, jest olejek rycynowy. Możesz wcierać go w płytkę bądź moczyć w nim dłonie. Podobnie działa oliwa z oliwek, której zadaniem jest nawilżenie płytki oraz wzmocnienie jej. Jeśli chcesz także pozbyć się drobnych przebarwień na paznokciach, do podgrzanej oliwki możesz dodać kilka kropli soku z cytryny.

Ocet jabłkowy na łamliwe paznokcie

To pewnie Cię zadziwi, ale ocet jabłkowy rzeczywiście jest doskonałym lekarstwem na miękkie, łamiące się paznokcie. Dlaczego? Ponieważ jest bogaty w wiele składników mineralnych, takich jak magnez, potas, wapń czy żelazo. Pamiętaj jednak, że sam ocet może podrażnić skórki wokół paznokci, dlatego nigdy nie korzystaj wyłącznie z niego. Musisz zmieszać łyżeczkę octu z trzema łyżkami wody. W takiej miksturze mocz paznokcie dwa, trzy razy w tygodniu. Dzięki temu będą dużo mocniejsze. Co istotne – ocet jabłkowy charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi. Możesz zatem pozbyć się infekcji i zakażeń wokół paznokcia – to istotne zwłaszcza na stopach.

Moczenie w piwie

Tak! Paznokcie możesz moczyć również w piwie. Dlaczego? Ponieważ zawiera ono nie tylko biotynę, ale także selen i potas. Taką kąpiel warto przygotować sobie raz w tygodniu.

Pamiętaj również, że w pielęgnacji paznokci istotne jest też odpowiednie zmywanie lakieru hybrydowego. Aby nie uszkodzić płytki, wybieraj zmywacz do hybryd zamiast ścierania lakieru za pomocą frezarki – zwłaszcza jeśli nie do końca umiesz z niej korzystać. Możesz także zostawić to specjaliście.

Mocne paznokcie nie muszą być marzeniem – jeśli zadbasz o płytkę i skorzystasz z domowych sposobów na jej wzmocnienie, Twoje dłonie będą piękne jak nigdy.