Pumeksy – wszystkie rodzaje i najlepsze ceny

pumeks

Każdy, kto świadomie dba i pielęgnuje swoje ciało, doskonale wie, jak wspaniałym produktem są pumeksy. Przez wielu osób niestety niedoceniane, a wręcz lekceważone, umiejętnie stosowane mogą przynieść zachwycającą poprawę w wyglądzie i kondycji naszej skóry. Jeżeli naturalny pumeks to produkt, którego nigdy wcześniej nie miałeś w ręku, to najwyższa pora by to zmienić. Zanim jednak zaczniesz zamawiać bio pumeksy kosmetyczne, poświęć chwilę czasu, by jak najwięcej dowiedzieć się o nich.

Do czego służy naturalny pumeks?

Pielęgnacja szorstkiej skóry wymaga korzystania ze środków, które skutecznie, ale i bezpiecznie usuwają martwy i zrogowaciały naskórek. Pumeks kwarcowy doskonale do tego się nadaje. Jego struktura wykazuje bardzo dobre właściwości w pielęgnacji ciała, a także usuwania naskórka. Regularnie wykonując zabiegi z użyciem pumeksu z lawy wulkanicznej, możemy w krótkim czasie poprawić stan i wygląd skóry, nadając jej niewiarygodną i niespotykaną do tej pory gładkość. Naturalny pumeks należy stosować podczas kąpieli, ale także wtedy, kiedy korzystamy z prysznica. Jest on prosty w użyciu, a sam zabieg polega na pocieraniu pumeksem dobrze nawilżonej skóry, w miejscu, w którym jest szorstka. Zwykle są to stopy, pięty i łokcie. Pielęgnacja ciała z użyciem pumeksów jest szybka, a przede wszystkim bezpieczna. Jest to materiał w 100% pochodzenia naturalnego, zatem nie wywołuje reakcji alergicznych, a starty pumeks jest obojętny dla środowiska, ulegając samoczynnemu rozkładowi.

Pumeks nie tylko do usuwania zrogowaciałego naskórka

Wysokiej jakości pumeks kwarcowy może być wykorzystywany w wielu innych zabiegach, takich jak usuwanie uporczywych zabrudzeń z naszej skóry. Ścierając wierzchnią warstwę naskórka, przyspiesza proces jej odbudowywania i regeneracji. Delikaty pumeks kosmetyczny może być wykorzystywany oprócz zabiegów do stóp, także do poprawy ukrwienia innych partii ciała, które być może były przez nas zaniedbane. A co będzie lepszym wyborem — pumeks naturalny czy może pumeks syntetyczny? Bez cienia wątpliwości należy wskazać na ten pierwszy rodzaj pumeksu, najwyżej cenionego na całym świecie, jednak droższego niż cena za pumeks syntetyczny. Peeling wykonany z pomocą pumeksu syntetycznego jest w pełni bezpieczny dla każdej skóry, także tej delikatnej. Usuwając w ten sposób różne mikro pęknięcia na skórze, przyspieszamy proces jej odbudowy. Tę samą czynność z użyciem naturalnego pumeksu można stosować na twarz, szczególnie miejsca zaniedbane i wymagające większej pielęgnacji.