Rolety wewnętrzne – alternatywa dla firan

rolety

W prawie każdym domu w oknach można znaleźć firanki. Dla niektórych jest to wręcz podstawowy i niezbędny element wystroju mieszkania, co więcej – w pewien sposób firanki mogą zapewnić prywatność. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby uchronić się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów jeszcze lepszym pomysłem są rolety wewnętrzne. Zasłaniają one okna właściwie całkowicie, dzięki czemu już żaden sąsiad nie będzie miał możliwości rzucić okiem na to, co dzieje się w naszym domu. Oczywiście gwarancja prywatności to nie wszystko. Zakupienie i zamontowanie rolet w mieszkaniu niesie za sobą znacznie więcej korzyści.

Zalety rolet wewnętrznych

Dużą zaletą rolet jest także łatwość montażu oraz możliwość szybkiego demontażu bez konieczności zniszczenia jakiegokolwiek z elementów. Także okna uchodzą z całego zabiegu bez szwanku. Dzięki temu w łatwy sposób można zmienić rolety lub też całkowicie je zdjąć jeśli zajdzie taka potrzeba. Co więcej, do wyboru klientów pozostaje wiele rodzajów oraz wzorów rolet wewnętrznych. Można zdecydować się na przykład na rolety rzymskie, rolety dzień-noc, czy też plisowane. Udogodnieniem jest także możliwość wyboru odpowiedniego koloru rolety do danego pomieszczenia, co doskonale uzupełni wystrój. Warto pamiętać także o tym, iż rolety mogą także zmieniać nieco kolor światła, które wpada przez nie do pokoju, co także można wykorzystać dekorując pomieszczenie. Na przykład wrzosowe rolety w połączeniu z białymi lub szarymi ścianami może stanowić doskonałe połączenie do sypialni lub też pokoju dziecka, w którym taki kolor będzie wyglądał bardzo przytulnie.

Szybki i łatwy montaż

Jak już zostało wspomniane, rolety wewnętrzne montuje się w bardzo prosty sposób, jeżeli ma się do dyspozycji instrukcję czynność ta nie powinna także zabrać zbyt wiele czasu. W zależności od konkretnego modelu rolety mogą być mocowane na suficie nad oknem, na ścianie nad oknem lub też bezpośrednio na ramie okna. Wszystkie rodzaje rolet są dostępne w sklepie Zwijane.pl, co więcej, dla swoich klientów została przygotowana specjalna oferta – przy zakupie rolet wewnętrznych można zdecydować się także na bezpłatny montaż, który zostanie zorganizowany przez sklep. Dzięki temu klient nie musi martwić się tym, jak przymocować roletę.

Nowoczesne rozwiązanie

Rolety wewnętrzne (dostępne z montażem tutaj: https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-katowice/) doskonale sprawdzą się w przypadku domów urządzonych w nowoczesnym stylu. Również osoby, które lubią minimalizm powinny być zadowolone z rolet, jest to rozwiązanie, które zapewni także czystość – w przeciwieństwie do dużych firan nie zbierają one tak dużej ilości kurzu oraz brudu. Z tego też względu opisywane rolety są wyborem lepszym niż firany czy zasłony w przypadku mieszkań, w których przebywają alergicy. Co więcej, czyszczenie rolet jest szybkie i proste.