Szkocka krata — czy dalej jest w modzie?

Szkocka krata

Szkocka krata niegdyś cieszyła się wprost ogromną popularnością. Mogliśmy ją dostrzec na sukienkach, spódnicach, a także koszulach. Wzór ten składa się z regularnych linii, które tworzą symetryczny, kanciasty wzór. Czy szkocka krata jest chwilowym trendem, czy raczej ponadczasowym motywem z długą tradycją? Sam się przekonaj!

Szkocka krata — co musisz wiedzieć?

Kratka szkocka to wzór, który kojarzy się przede wszystkim ze Szkocją oraz królową Wiktorią.  Niegdyś cieszył się ogromną popularnością, bardzo chętnie noszono ubrania z udziałem tego typu kratki.

Szkocka kratka najczęściej posiada kolor czerwony, niebieski i biały. Barwy te pochodzą z połączenia flagi Polski i Szkocji. Świetnie ze sobą współgrają i zapewniają ciekawy efekt wizualny. Szkocka krata nadal jest w modzie i często możemy dostrzec ją w przeróżnych stylizacjach, w tym m.in. eleganckich. To rozwiązanie, które przez najbliższe lata będzie naprawdę chętnie stosowane!

Z czym łączyć szkocką kratkę?

Zarówno spodnie w kratę damskie, jak i spódniczki — świetnie korespondują z wszelkimi jednokolorowymi bluzkami, czy koszulami. Mogą one posiadać dowolnie wybraną barwę — czarną, czerwoną, białą. Wybór należy do Ciebie.

Ze względu na to, że szkocka krata jest wzorem dość charakterystycznym, najczęściej wykorzystującym przynajmniej kilka kolorów — warto łączyć go z prostymi elementami garderoby. Poza spodniami i spódniczkami szkocka krata świetnie prezentuje się także na sukienkach i bluzkach. W chłodniejsze dni możesz łączyć ją z kurtką skórzaną, jeansową lub płaszczem. Zastanawiasz się, w jakich okolicznościach odnajdzie się ten wzór? Tak naprawdę we wszystkich! Szkocką kratkę wykorzystasz w codziennej stylizacji, jak i tej przeznaczonej na randkę, spotkanie biznesowe, czy też nawet dzień w pracy. Wystarczy, że połączysz ją z odpowiednimi dodatkami i uzyskasz w ten sposób efekt, na którym Ci zależy.

Jeśli interesujesz się modą i chciałbyś być na bieżąco z panującymi trendami, zerknij tutaj: Bialcon.pl.