Tacka drewniana jako nietuzinkowa dekoracja. Jak ją dopasować do aranżacji wnętrza?

Tacka drewniana

Istnieją drewniane akcesoria, które łączą w sobie funkcję dekoracyjną i funkcjonalną. Pasują praktycznie do każdego wnętrza. W postaci surowej nadają skandynawskiego i minimalistycznego charakteru. Drewniane tacki można wykorzystać w biurze, łazience, sypialni, salonie i przedpokoju. Sprawdzają się szczególnie w kuchni, gdzie można przekształcić je w kuchenne akcesoria.

Tacki drewniane w łazience i sypialni

Drewniane tacki mogą posłużyć jako patera dekoracyjna czy miejsce na ręczniki. Umożliwiają wyeksponowanie zawartości kosmetyczki, dzięki czemu w łazience będzie panował przytulny klimat, a także każdy z łatwością odnajdzie dany kosmetyk. Chowanie kosmetyków w kosmetyczkach lub szafkach jest męczące.

Drewniane tacki posłużą także jako podstawka na świece (dzięki nim wosk nie spłynie po szafkach i półkach, szpecąc je). Można umieścić na nich estetycznie złożone ręczniki i biżuterię. Drewniane tacki warto umieścić również w przedpokoju. Będą stanowiły doskonałe miejsce na klucze, portfel lub telefon.

Drewniana tacka jako organizer

Praca przy biurku wymaga szybkiego dostępu do różnych dokumentów i pojedynczych papierów. Aby uniknąć nieporządku, można je umieścić na drewnianych tackach, które dodatkowo będą pełnić funkcję dekoracyjną.

Tace z drewna w kuchni

Drewniane tacki mogą posłużyć jako akcesoria do krojenia. Wielu producentów oferuje je w formie opakowania na przekąski lub zestawu śniadaniowego (na jajka, kanapki). Takie akcesoria można odnaleźć w sklepie z artykułami drewnianymi DECOUPAGE. Wszystkie produkty z hurtowni prezentują się estetycznie. Można je wykorzystać w restauracjach, barach i domach. Drewniane tacki na przekąski sprawdzą się szczególnie jako drewniane podkładki pod gorące naczynia (są odporne na wysoką temperaturę). Wprowadzają w klimat skandynawski i nadają się idealnie do zdobienia za pomocą techniki decoupage.

Funkcja dekoracyjna drewnianych tacek

Niektórzy wykorzystują drewniane tacki jako podkładkę pod wazon. Rozwiązanie jest opłacalne dla osób, które cenią porządek i nie lubią płatków kwiatów zaśmiecających podłogę lub stolik. Drewniana tacka umożliwia przechowanie wszystkich przekwitających kwiatów i liści, dzięki czemu będzie można je szybko posprzątać.

Drewniane tacki wyglądają estetycznie w każdej postaci. Miłośnicy stylu skandynawskiego mogą wykorzystać je w formie surowej. Zwolennicy artystycznych klimatów powinni zadbać o odpowiednie ozdobienie tacek. Można dokonać tego za pośrednictwem techniki decoupage, wykorzystującej ozdobne serwetki.