Tatuaż oka – Tatuaż Gałki Ocznej 

tatuaż

Tatuaż na oku nadal budzi wiele kontrowersji i pytań. Oczywiście, w naszym kraju pierwszym skojarzeniem z tatuażem oczu jest raper Popek, który wykonał taką modyfikację ciała już jakiś czas temu. Drugim zaś skojarzeniem są przeróżne niebezpieczeństwa i ryzyka, które wiążą się właśnie z tą formą ozdabiania ciała. Na wstępie warto zaznaczyć, że tatuaż na oku jest stosunkową nową, i tym samym o wiele mniej sprawdzoną formą modyfikacja naszego ciała, niż standardowy tatuaż. Pierwszy tatuaż oka został wykonany w 2007 roku przez artystę o pseudonimie Luna Cobra. 

Jak powstaje tatuaż oczu?

Co ciekawe, nadal nie ma jednoznacznej definicji słowa “tatuaż”. Jednakże istnieje dużo wątpliwości związanych, czy tatuaż gałki ocznej, powinien nosić właśnie takie miano. Konflikt ten wiąże się z zupełnie inną techniką wykonania takiej modyfikacji. W założeniu, tatuaż wykonany jest na skórze, dzięki umieszczeniu w niej tuszu. Zaś zabieg barwienia białka oka polega na wstrzyknięciu barwnika w wybranym kolorze pomiędzy siatkówkę i twardówkę. Paradoksalnie ten obłożony sporym ryzykiem zabieg, trwa dość krótko, ponieważ sprowadza się tak naprawdę do wstrzyknięcia wspomnianego barwnika. Tak naprawdę – to tyle. Jednak, o wiele więcej może dziać się po wykonaniu zabiegu. 

Tatuaż oczy – ryzyko

Jak już wiecie, tatuaż oka to niezwykle delikatna, i tym samym, ryzykowna usługa. Cały problem polega na tym, że przestrzeń w którą należy wstrzyknąć tusz ma mniej niż 1mm szerokości. To niewiarygodnie mała przestrzeń, w którą, co logiczne, trudno trafić. Osoba niekompetentna może umieścić barwnik w nieodpowiednie miejsce, co może spowodować masę niebezpiecznych konsekwencji. Taki błąd może być nieodwracalny. Stąd bardzo trudno jest w nią trafić i dobrać właściwą ilość barwnika, a konsekwencje ewentualnego błędu artysty mogą być nieodwracalne. Co dokładnie grozi miłośnikowi tatuażu, który zdecyduje się na tatuaż oka?

  • perforacja rogówki oka;
  • odwarstwienie siatkówki;
  • współczulne zapalenie drugiego oka;
  • infekcje;
  • reakcja alergiczna;
  • zapalenie wnętrza gałki ocznej;
  • światłowstręt;
  • zaburzenia widzenia, w tym całkowitą ślepotę

Tatuaż na oku jest zabiegiem, który może nieść za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia tatuowanego. Mimo wszystko niektórzy decydują się podjąć ryzyko. Przed każdą modyfikacją ciała warto poznać wszystkie “za i przeciw” i pamiętać, że tatuaże to cudowna przygoda, ale zazwyczaj na całe życie i niekiedy może przynieść poważne skutki.