Wykorzystanie płytek w domu – Zobacz ciekawe inspiracje!

Wykorzystanie płytek w domu

Płytki są jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów – świetnie się sprawdzają na podłogach i ścianach, a także poprawiają wystrój w każdym innym wnętrzu. Niezależnie od tego, czy rozważasz niskobudżetową przebudowę łazienki, czy planujesz poważną renowację kuchni – płytki mogą zwiększyć funkcjonalność i estetykę Twojego domu. Przyjrzyj się bliżej tym różnym sposobom wykorzystania kafelków w domu, jakie przygotowaliśmy.

Inspiracja #1 Płytki na podłogę w łazience

Zastąpienie przestarzałego winylu lub laminatu podłogą z płytek to sprytny sposób na urozmaicenie łazienki i dodanie wartości do domu. Zachowaj prostotę dzięki indywidualnym płytkom ceramicznym lub porcelanowym lub wybierz niestandardowe płytki łazienkowe i zaprojektuj własną podłogę w różnych kształtach i kolorach.

Inspiracja #2 Obszar kąpieli pokryty płytkami

Płytka w łazience to znacznie więcej niż tylko podłoga. Pokryj ścianę za obszarem wanny płytkami, a radykalnie zwiększysz zdolność swojej łazienki do zatrzymywania wody tam, gdzie jej miejsce. Płytki są nie tylko trwałe i łatwe w montażu, ale są również dostępne w kolorach od białego do czarnego i wszystko pomiędzy.

Inspiracja #3 Płytki do przedpokoju i na korytarz

Zbyt często przedpokoje i korytarze pozostają pustymi ścieżkami z jednego pokoju do drugiego. Zamiast zostawiać je w takim stanie – udekoruj je płytkami. Wzorzyste płytki do przedpokojui korytarza sprawdzają się najlepiej i jest to łatwy sposób na upiększenie tego miejsca bez wielkich wydatków.

Inspiracja #4 Płytka na zewnątrz

Płytka dobrze sprawdza się w wielu pomieszczeniach, ale świetnie sprawdza się również na zewnątrz. Dodaj płytki wokół basenu lub ulepsz przestarzały taras. Zacznij od zera i zaprojektuj funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń życiową na zewnątrz z podłogą w tym stylu. Możesz też wykorzystać te same płytki, które masz w kuchni – aby stworzyć spójny wygląd.

Inspiracja #5 Płytki jako dekoracja ściany

Jeśli pomalowana ściana akcentująca może zmienić przeciętny pokój w wizualnie przyjemny, to kafelkowa ściana akcentująca może zmienić nijakie pomieszczenie w zachwycające! Aby uzyskać jak najlepszy efekt, wybierz jedno z najbardziej widocznych pomieszczeń w domu i zaproś do współpracy doświadczonego projektanta wnętrz.