Wysokiej jakości odzież sportowa do golfa i tenisa

odzież sportowa do golfa i tenisa

Arystokratyczne korzenie golfa i tenisa sprawiają, że w sportach tych obowiązuje dość restrykcyjny dress code. Zobacz, jak skompletować strój do gry w golfa i tenisa, który będzie wygodny, a do tego zgodny z ogólnie przyjętymi normami.

Zestaw odzieży sportowej do golfa

  • Ubranie do gry w golfa i tenisa
  • Obuwie golfowe i tenisowe
  • Dodatki do stroju golfowego i tenisowego

Jakie elementy odzieży wchodzą w skład stroju golfowego i tenisowego?

Miłośnicy obu tych sportów muszą liczyć się z koniecznością skompletowania klasycznego stroju do gry, który, choć nie jest wymagany w amatorskiej grze, to jednak bywa oczekiwany na kortach. Tradycja precyzuje, z jakich elementów powinien składać się profesjonalny zestaw odzieży do golfa i tenisa. 

W przypadku tenisa są to koszulka lub luźny top w duecie z wygodnymi spodenkami o krótkich nogawkach. Kobiety zazwyczaj wybierają tradycyjne spódniczki tenisowe o specjalnej, niekrępującej ruchów konstrukcji. Tradycyjny strój do golfa składa się natomiast z koszulki polo oraz spodni, które – w zależności od tego, czy jest to rozrywka amatorska, czy profesjonalna – mogą być odpowiednio krótkie lub długie.

W obu przypadkach najchętniej wybierane są elementy odzieży utrzymane w stonowanych barwach z przewagą bieli. Barwa ta nie tylko jest doskonale widoczna na korcie i polu golfowym, ale też odbija promienie słoneczne, dzięki czemu sprawdza się nawet w wyjątkowo upalne dni. W przypadku golfa w cenie są także kraciaste motywy, które nawiązują do korzeni tego wywodzącego się najprawdopodobniej ze Szkocji sportu.

Szeroki wybór wysokiej jakości odzież do golfa i tenisa, znajdziesz na https://www.palmar.co/pl.

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do golfa i tenisa?

I na korcie tenisowym, i na polu golfowym przyjdzie Ci pokonać spory dystans – chodząc niespiesznym krokiem lub biegając za piłką. Wiąże się to z dość wysokim ryzykiem pojawienia się odcisków i bolesnych otarć, które mogłyby utrudnić powrót do gry w kolejnych dniach.

Nie da się zatem ukryć, że solidne obuwie golfowe i tenisowe to absolutna podstawa. Jakie buty wybrać, by cieszyć się optymalnym komfortem? Najlepszą opcją będą z pewnością modele powstałe z myślą o tych konkretnych sportach. Dzięki specjalnej konstrukcji będą zapewniać idealną stabilność w klasycznych pozycjach, a tym samym pozwolą skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na samej grze.

Czy obuwie ogólnosportowe sprawdzi się na korcie lub polu golfowym? Teoretycznie tak, jednak trzeba mieć na uwadze ewentualne ograniczenia wprowadzone przez konkretny obiekt, który chcesz odwiedzić. Ze względu na ochronę nawierzchni nie każdy typ butów sportowych będzie dopuszczalny. Brak odpowiedniego obuwia może z kolei uniemożliwić Ci wejście na teren ośrodka sportowego.

Jakie dodatki do stroju golfowego mogą okazać się przydatne?

Strój tenisowy lub golfowy warto uzupełnić o opcjonalne akcesoria, które podniosą komfort podczas gry. Takim dodatkowym elementem ubioru może być, chociażby czapka z daszkiem lub też sam daszek przeciwsłoneczny. Dzięki temu zyskasz lepszą widoczność pod słońce, a także ochronisz głowę przed przegrzaniem w upalny dzień.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w obu tych sportach dużą rolę odgrywa praca nóg. Porządne obuwie na pewno odegra w tym dużą rolę, ale warto też zwrócić uwagę na skarpetki. Dobrze dobrane, nie tylko podniosą komfort użytkowania butów, ale też ograniczą pocenie oraz powstawanie odcisków i otarć. Dodatkowo tenisiści mogą też docenić frotkę na nadgarstek, która pomoże zapanować nad poceniem podczas intensywnego biegania po korcie.