Jak przygotować nową drukarkę do pierwszego wydruku?

Jak przygotować nową drukarkę do pierwszego wydruku

Przed rozpoczęciem korzystania z nowej drukarki, na przykład drukarki laserowej, należy w prawidłowy sposób przygotować urządzenie do pierwszego wydruku. Podłączenie drukarki do gniazda i polecenie wydruku nie jest wystarczające. Dlaczego? Jak w odpowiedni sposób przygotować nową drukarkę do pierwszego wydruku? Odpowiedzi na te i na kilka innych pytań znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Co zrobić, chcąc przygotować nową drukarkę do pierwszego wydruku?

  • Krok nr 1 – Instalacja sterowników drukarki

Zanim przystąpisz do podłączania swojej nowej drukarki do komputera, zainstaluj odpowiednie sterowniki, dzięki którym zapewnisz wymaganą komunikację między urządzeniem drukującym a komputerem. Celem instalowania sterowników drukarki jest przetwarzanie zadania drukowania. Bez odpowiedniej aplikacji tego typu drukowanie na Twoim nowym urządzeniu nie będzie niestety możliwe.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: dlaczego nie mogę zainstalować sterowników drukarki po podłączeniu urządzenia do komputera? Odpowiednia kolejność czynności wykonywanych w trakcie przygotowania drukarki, na przykład drukarki laserowej do pierwszego wyderku, ma ogromne znaczenie. Sterowniki bardzo często zawierają kreator do podłączenia urządzenia drukującego, który umożliwia nieskomplikowane dokończenie wstępnej konfiguracji drukarki.

Podłączanie drukarki – drugi i trzeci krok

  • Krok nr 2 – Podłączenie urządzenia drukującego do komputera

Kiedy już uda Ci się zainstalować odpowiednie sterowniki na swoim komputerze, będziesz mógł przejść do podłączenia drukarki do gniazda elektrycznego i do komputera. Zwróć jednak uwagę na to, jakie możliwości podłączenia zostały przewidziane dla Twojej nowej drukarki. Wyróżnić można następujące typu połączeń drukarki z komputerem: połączenie kablowe z elementem sieciowym, połączenie kablowe z PC, połączenie Wi-Fi przez element sieciowy, Direct Wi-Fi oraz Bluetooth.

  • Krok nr 3 – Umieszczenie wkładów w urządzeniu drukującym

W ostatnim kroku czeka Cię już tylko włożenie odpowiednich wkładów do drukarki – i ewentualnie ich zakup: niektóre urządzenia nie są sprzedawane bądź dzierżawione przez takie firmy jak wypożyczalnia sprzętu biurowego IDE z wkładami. Pamiętaj jednak o tym, by nie wkładać wkładów do drukarki przed jej pierwszym włączeniem.

Jeżeli coś pójdzie nie tak i będziesz potrzebował porady dotyczącej prawidłowego przygotowania nowej drukarki do pierwszego wydruku, skontaktuj się z dostawcą bądź producentem Twojej nowej drukarki. Z pomocą specjalistów z pewnością uda Ci się rozwiązać napotkany problem.