Złote kolczyki – Jak wybrać?

złote kolczyki

Złote kolczyki to klasyka w świecie biżuterii i sposób na podkreślenie eleganckiego stylu, wytworności i podniosłych okoliczności. Są również idealnym pomysłem na prezent dla kobiety albo dziewczynki, która właśnie szykuje się do pierwszej komunii świętej. Ich uniwersalność i ponadczasowość sprawia, że nie tracą na swojej wartości z biegiem lat i zawsze dobrze się prezentują. Niektóre z nich idealnie prezentują się w dni powszednie, inne muszą czekać na szczególne okazje, aby zagrać pierwsze skrzypce w szykownej stylizacji, a jeszcze inne podkreślają naturalny urok dorastających dziewczynek. Jak dobrze wybrać złote kolczyki na poszczególne okazje?

Złote kolczyki na pierwszą komunię

Dziewczynki, które szykują się do pierwszej komunii, bardzo często dopiero od niedawna mają przebite uszy, a kolczyki otrzymywane w prezencie na komunię stanowią ich pierwszą, elegancką ozdobę, nie licząc kolczyków kupionych podczas przebijania uszu. Dlatego też na komunię najczęściej kupuje się skromne, ale eleganckie kolczyki, z niezbyt skomplikowanym zapięciem, z którym małe dziewczynki bez problemu sobie poradzą. Warto również zwrócić uwagę na to, że dzieci na etapie wczesnej szkoły podstawowej są bardzo energiczne i ruchliwe, a zbyt duże kolczyki mogą doprowadzić do obrażeń podczas zabawy z innymi dziećmi. W związku z tym świetnym rozwiązaniem będą złote kolczyki na wkrętki, które nie zahaczą się o ubranie i które trudno jest zgubić.

Złote kolczyki dla dorosłych kobiet

Złota biżuteria od lat jest synonimem elegancji i wytwornego stylu. Im więcej złota, tym większe to wrażenie, jednak nawet subtelne ozdoby mogą w delikatny sposób odmienić całą kreację. Złote kolczyki przepięknie podkreślają opaleniznę lub naturalną karnację w kolorze oliwkowym. Z kolei kobiety o jasnej cerze, dzięki złotym dodatkom rozjaśniają i ocieplają swój wizerunek. Złote kolczyki mogą być noszone do wszystkiego, jednak nie wszystkie modele sprawdzą się w tych samych sytuacjach. Na co dzień świetnie sprawdzą się delikatne ozdoby, które nie zdominują całej stylizacji. Do bluzek z małym dekoltem albo golfów pasują krótkie kolczyki, a do dużego dekoltu w letnich sukienkach czy bluzkach warto zakładać długie, wiszące kolczyki, które optycznie wydłużą szyję. Z kolei połączenie złota i kamieni szlachetnych lub półszlachetnych to idealny zestaw na wieczorne wyjścia, imprezy okolicznościowe i szczególne okazje. Złote kolczyki z cyrkoniami albo brylantami, w których odbija się światło, od razu przyciągają spojrzenia i sprawiają, że cała twarz wygląda promieniście.