Jak często myć i pielęgnować tupet damski?

tupety damskie

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każdego dnia w szybki i prosty sposób można zmienić swój wygląd. Dzisiaj wiele kobiet i mężczyzn korzysta z peruk, tupetów dla zmiany lub poprawy swojego wyglądu. Włosy to nie tylko nakrycie głowy, to wyrażenie unikalnego stylu.

Powiększenie kolekcji fryzur

Tupety i toppery są świetną odpowiedzią producentów na łysienie androgenowe, łysienie plackowate, przerzedzające się włosy, brakiem gęstości włosów lub ich zniszczeniem. Wpinane są za pomocą spinki clip in, więc zakładanie ich nie jest trudne, a w szybki sposób można przywrócić dawny blask włosom. Tupety damskie mają miękką podstawę, więc dopasuje się do kształtu każdej głowy. Trudno je odróżnić od włosów naturalnych. Idealne rozwiązanie na przerzedzające się włosy i na łysienie. Wiele osób wybiera właśnie taką opcję jako nieinwazyjną metodę poprawy swojej fryzury.

Gdzie kupić swój pierwszy tupet

Najlepiej u profesjonalisty. Przeglądając internet w poszukiwaniu sklepu stacjonarnego czy internetowego można trafić na sklep hairly.pl gdzie jest szeroka gama tupetów i topper jak i peruk. Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie przez specjalistów, co jest dużym plusem. Producent oferuje szeroką gamę kolorów i możliwych fryzur, dzięki temu każdy dopasuje coś dla siebie. Istnieje również możliwość wykonania zamówienia indywidualnego. Najważniejsze, ze wszystkie tupety damskie nie wymagają używania kleju, więc nie podrażnia się skory głowy. Przy wyborze tupetów trzeba pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru bazy, który oczywiście jest wykonany z przyjaznego dla skóry materiału.

Wybór rozmiaru tupetu

Wybierając damki tupet, konieczne jest zmierzenie łysiejących obszarów na głowie. Najlepiej jest zmierzyć cały obszar, który wymaga zakrycia, w tym celu wystarczy centymetr krawiecki. Dostępne rozmiary tupetów :

  • 5cm x 12cm
  • 8cm x 13 cm
  • 13cm x 15 cm
  • 16cm x 18 cm
  • 19cm x 21 cm
  • 22cm x 22cm półperuka (na indywidualne zamówienie)
  • 22cm x 22cm półperuka front lace (w przypadku braku włosów blisko czoła, również na zamówienie indywidualne)
  • 16cm x 18 cm front lace (w przypadki kiedy czołowa część przedziałka nie posiada włosów)

Firma hairly.pl oferuje doradztwo w wyborze tupety, można wypożyczyć próbnik z kolorami, aby dopasować idealny dla siebie. Pielęgnacja nie jest trudna, wystarczy nie myć tupetu zbyt często i systematycznie rozczesywać kołtuny.